Vietnamský křesťan dostal čtyři a půl roku vězení za pořádání modlitebních setkání

48letý vietnamský křesťan Nay Blang byl odsouzen ke čtyřem a půl letům vězení za to, že ve svém domě pořádal modlitební setkání.

Člen Evangelikální církve Kristovy byl odsouzen 26. ledna bez možnosti právního zastoupení. Místní média informovala, že byl shledán vinným z podněcování jiných osob k „porušování zájmů státu“.

Zpravodajský portál Premier informuje, že Blang byl již dříve pokutován a uvězněn za praktikování své víry. V dubnu 2005 byl v provincii Phu Yen odsouzen k pěti a půl letům vězení za „podkopávání politiky jednoty“ a v září 2022 mu lidový výbor okresu Song Hinh uložil pokutu čtyři miliony vietnamských dongů (přibližně 4900 Kč) za „zneužívání demokratických svobod a svobody přesvědčení“.

SOUVISEJÍCÍNepálský pastor bude po zamítnutí odvolání Nejvyšším soudem uvězněn za modlitbu

Členové Evangelikální církve Kristovy patří k menšinové etnické skupině Montagnardů, kterou tvoří přibližně 30 domorodých kmenů.

Většina Montagnardů jsou křesťané a žijí v centrální části vietnamské vysočiny, kde v minulosti vedli konflikt s vietnamskou vládou.

Zakládající prezident CSW Mervyn Thomas uvedl: „CSW je hluboce znepokojena absencí řádného soudního procesu při soudním jednání s panem Blangem a více než stovkou Montagnardů,“ informuje portál Premier. 

„Vietnamská vláda považuje prostý akt modlitby za přímé ohrožení své moci a legitimity. Žádný člověk by se neměl obávat vězení za to, že uplatňuje své právo na svobodu náboženského vyznání nebo přesvědčení.“

„Tento nedávný vývoj ukazuje, že se situace v oblasti lidských práv ve Vietnamu stále zhoršuje. Zdůrazňujeme, že se jedná o součást širšího vzorce pronásledování náboženských a etnických menšin v celém Vietnamu, které je často závažnější ve venkovských oblastech, a naléhavě vyzýváme vietnamské úřady, aby zastavily veškeré pronásledování náboženských a etnických menšin v celé zemi.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 6. února 2024 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář