Známý herec Val Kilmer a stoupenec duchovního hnutí Křesťanská věda  připisuje své nedávné vyléčení z rakoviny ústní dutiny své víře v lásku Ježíše. Informují o tom noviny The Christian Post. Na stránce Reddid  padesátisedmiletý herec otevřeně popsal svůj boj s rakovinou a svědčil o tom, jak mu jeho víra coby stoupence hnutí Křesťanská věda pomohla k uzdravení.

„Jsem velmi vděčný za všechny lidi, kteří se za mě modlili a za dobré myšlenky z celého světa. Lidé, kteří vědí, že jsem křesťanský vědec, si mysleli, že jsem sám sebe ohrozil, ale musím říci, že v celé historii bylo mnoho lidí uzdraveno modlitbou, a ti, kteří se léčili různými moderními léky zemřeli,“ napsal Kilmer.

Díky silné víře byl herec uzdraven z vážné a těžké nemoci i přesto, že nebral léky a nesnažil se uzdravit pomocí jakýchkoliv moderních metod, kterými se tato nemoc léčí. Sám herec prohlásil, že to byla právě víra v Boha, víra v uzdravení, modlitby, pozitivní myšlení a zejména láska, která mu dala sílu v boji s chorobou.

 

[adrotate banner=“14″]

 

„Láska, láska léčí více než ostatní znalosti či léky. Všem, kteří trpí něčím podobným, vzkazuji, aby milovali, protože jen tehdy budou zachráněni. Viděl jsem mnohé, kteří odmítli lásku. I já jsem ji odmítal, ale změnil jsem se. Někdy jsem si myslel, že mě Ježíš neslyší nebo mu na mně nezáleží, ale teď už vím, jak jsem se mýlil,“ dodal herec.

Hnutí Křesťanská věda založila Mary Baker Eddyová v 19. století. Eddyová ve svém životě sama zažila zázračné uzdravení a svoje zkušenosti zformovala do knihy Věda a zdraví s klíčem k Písmu. V této knize jsou definované základní myšlenky hnutí. Internetové stránky Christian Science vysvětlují Boha jako nekonečnou lásku a tak nesmírně dobrého, že jen jeho záblesk skrze modlitbu má sílu uzdravit, vykoupit a obnovit kohokoliv.

Hnutí je považované za součást metafyzických systémů s názvem „Nové myšlení“ (New Thought). V článku uveřejněném na The Christian Post  se teologové a apologeti vyjadřují k otázce, zda je hnutí Křesťanská věda sektou.

„Křesťanská věda si zaslouží titul kultu, neboť se odchyluje od základu učení Bible a důležitých doktrín a hnutí také přijímá potenciálně smrtící pohled na to, jak se vypořádat s nemocí,“ uvádí Dr. James Beverley, profesor křesťanského myšlení a etiky na Tyndale University.

Craig Branch, ředitel Výzkumného střediska apologetiky si myslí, že i když Křesťanská věda tvrdí, že má pravé pochopení křesťanství, „mají jiného Boha, jiného Ježíše, odlišnou autoritu, jiné evangelium a odlišnou spásu.“

-mn-

 

Foto: Youtube

Kategorie: Lifestyle

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář