Křesťan dnes

Virtuální křest? Megasbor z Marylandu nabíral nové členy i během pandemie 

„Tato pandemie mě přiměla pochopit, že existují věci, o kterých jsem si nikdy nemyslel, že bychom je mohli udělat,“ tvrdí pastor John Jenkins.

V únoru 2021 se Amina Jefferson-Motleyová na svůj křest oblékla do bílého oblečení. Její matka stála opodál, když se přes internetové spojení kazatel baptistického sboru v Glenardenu zeptal holčičky na její křesťanskou víru.

SOUVISEJÍCÍBěhem pandemie se ve Španělsku výrazně zvýšil počet nevěřících, ukázal průzkum

Amina v tom čase stála ve vaně svého domu v Georgii. Stala se vůbec první online členkou marylandského megasboru, která byla pokřtěna virtuálně.

„Už několik let jsem se chtěla nechat pokřtít a konečně se mi to podařilo,“ řekla nyní 11letá dívka v rozhovoru pro Religion News Service. „Po tom, co jsem byla pokřtěna, jsem byla tak vděčná, že jsem spasena, a Duch svatý je se mnou,“ dodala. 

Brandi Jeffersonová, která asistovala své dceři při ponoření do vany, uvedla, že virtuální křest byl odpovědí na její modlitby. Matka a dcera sledovaly bohoslužby sboru online poté, co se odstěhovaly z Marylandu. Ale Jeffersonová nevěděla, jak splnit žádost její dcery dát se pokřtít, když jsou nyní fyzicky vzdáleny od její domovské církve. 

Čtrnáct měsíců poté, co se této události zúčastnila žákyně páté třídy, církev uspořádala 91 virtuálních křtů. Zahájení osobních křtů se plánuje na úterý, ale bude k dispozici také virtuální varianta pro účastníky online bohoslužeb. 

„Křtíme lidi z celého světa, kteří se rozhodli následovat Krista,“ řekl pro Religion News Service John Jenkins, pastor převážně černošské kongregace na předměstí Washingtonu. 

„Tato pandemie mě přiměla pochopit, že existují věci, o kterých jsem si nikdy nemyslel, že bychom je mohli udělat,“ poznamenal pastor pro křesťanský zpravodajský portál. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 24. dubna 2022 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Exit mobile version