Virtuální křest? Megasbor z Marylandu nabíral nové členy i během pandemie 

„Tato pandemie mě přiměla pochopit, že existují věci, o kterých jsem si nikdy nemyslel, že bychom je mohli udělat,“ tvrdí pastor John Jenkins.

V únoru 2021 se Amina Jefferson-Motleyová na svůj křest oblékla do bílého oblečení. Její matka stála opodál, když se přes internetové spojení kazatel baptistického sboru v Glenardenu zeptal holčičky na její křesťanskou víru.

SOUVISEJÍCÍBěhem pandemie se ve Španělsku výrazně zvýšil počet nevěřících, ukázal průzkum

Amina v tom čase stála ve vaně svého domu v Georgii. Stala se vůbec první online členkou marylandského megasboru, která byla pokřtěna virtuálně.

„Už několik let jsem se chtěla nechat pokřtít a konečně se mi to podařilo,“ řekla nyní 11letá dívka v rozhovoru pro Religion News Service. „Po tom, co jsem byla pokřtěna, jsem byla tak vděčná, že jsem spasena, a Duch svatý je se mnou,“ dodala. 

Brandi Jeffersonová, která asistovala své dceři při ponoření do vany, uvedla, že virtuální křest byl odpovědí na její modlitby. Matka a dcera sledovaly bohoslužby sboru online poté, co se odstěhovaly z Marylandu. Ale Jeffersonová nevěděla, jak splnit žádost její dcery dát se pokřtít, když jsou nyní fyzicky vzdáleny od její domovské církve. 

Čtrnáct měsíců poté, co se této události zúčastnila žákyně páté třídy, církev uspořádala 91 virtuálních křtů. Zahájení osobních křtů se plánuje na úterý, ale bude k dispozici také virtuální varianta pro účastníky online bohoslužeb. 

„Křtíme lidi z celého světa, kteří se rozhodli následovat Krista,“ řekl pro Religion News Service John Jenkins, pastor převážně černošské kongregace na předměstí Washingtonu. 

„Tato pandemie mě přiměla pochopit, že existují věci, o kterých jsem si nikdy nemyslel, že bychom je mohli udělat,“ poznamenal pastor pro křesťanský zpravodajský portál. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 24. dubna 2022 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,,

1 Komentář

  1. Ave! Ano, je neuvěřitelné, čeho jsou schopny tzv. nové zvl. americké církve. Pod záminkou epidemie se dopouštějí bludů ještě větších, než v minulosti. Virtuální křest je neplatný, stejně jako zpověď po telefonu atp. Nikdo se ještě nenajedl tím, že přes okno kouká do restaurace. Duch svatý je s námi stále, je všudypřítomný a vane kam chce, ale svátosti je možné přijímat jen v živém spojení s Kristovým Tělem, tj. Církví. Problém je jediný – nikoliv koronavirus – ale protestantismus zdefraudoval svátosti na pouhý akt vůle a již nerozumí podmínkám udělovaných milostí. Jak píše sv. Jan – „Jsou z nás, ale nejsou s námi.“ Jednota věřících je symptomem Ducha svatého, nejednota je charismatem antikrista, anebo politováníhodným amatérismem. Pane smiluj se nad námi hříšnými!

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář