Vlivná britská politička naléhá na anglikánskou církev, aby změnila své učení o manželství 

Vlivná britská politička naléhá na anglikánskou církev, aby změnila své učení o manželství osob stejného pohlaví.

Penny Mordauntová, předsedkyně britské Dolní sněmovny, v pondělí na Twitteru zveřejnila obrázek dopisu, ve kterém vyzývá místního biskupa, aby „podpořil reformu“ a umožnil farnostem a duchovním „konat svatby párů stejného pohlaví nebo alespoň umožnit autorizované požehnání“.

SOUVISEJÍCÍAnglikánská církev dá 100 milionů liber na nápravu křivd způsobeným otroctvím

„Před únorovou generální synodou jsem napsala portsmouthskému biskupovi ohledně diskuse o tom, jak bude církev postupovat v otázce vztahů osob stejného pohlaví. Doufám, že podpoří reformu,“ informuje The Christian Post.

Ve svém dopise portsmouthskému biskupovi Rev. Jonathanu Frostovi se Mordauntová odvolává na své působení v britských ozbrojených silách, kdy jako duchovní „umožňovala konání takových obřadů v kostelech“. 

Ačkoli se očekává, že se touto otázkou bude příští měsíc zabývat generální synoda, Mordauntová se obává, že „pokud nebude vyřešena….. záležitost bude nadále hnisat a snižovat pozitivní přínos anglikánské církve pro naši společnost“.

Mordauntová také varovala před tím, co popsala jako „bolest a trauma“, které zažívá komunita LGBT osob. 

„Je důležité si uvědomit bolest a trauma, jaké ten problém způsobuje mnoha lidem z LGBT komunity. Mají pocit, že je s nimi v naší společnosti zacházeno jako s občany druhé kategorie,“ napsala.

Calvin Robinson, bývalý duchovní anglikánské církvi, v reakci na dopis zpochybnil, zda je vhodné, aby se politik pletl do záležitostí církve. „Napsala Penny Mordauntová také katolické církvi a muslimské radě? Měla by členka vlády politizovat záležitosti víry?“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 20. ledna 2023 Foto: Wikimedia Commons – Penny Mordaunt

Tags: ,,

1 Komentář

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář