Volání po míru není protiizraelské, říká organizace Christian Aid

Vedoucí oddělení pro záležitosti Blízkého východu organizace Christian Aid řekl deníku Premier, že příměří „neznamená, že se jedna strana zbaví odpovědnosti“, a vyzval vedoucí představitele, aby jednali tak, že „každý život je posvátný“, protože počet obětí v Gaze stále stoupá.

Šedesát devět mezinárodních křesťanských církevních představitelů a humanitárních organizací podepsalo dopis Riši Sunakovi, v němž premiéra žádají, aby se zasadil o úplné a trvalé příměří, a trvají na tom, že vedoucí představitelé prostě „nemohou mlčet, když jsou v Gaze v jediném okamžiku vyhlazeny celé generace rodin“.

SOUVISEJÍCÍ – „Nastala velmi těžká doba.“ Kněz katolického kostela v Gaze hovoří o složité situaci křesťanů

V dopise se uvádí, že od 7. října bylo zabito více než 15 000 Palestinců a 1 200 Izraelců.

William Bell, který je zároveň vedoucím organizace Christian Aid, říká, že i když uznává, že křesťané mají na konflikt různé názory, mohou se sjednotit na výzvě k ukončení bojů.

„Myslím, že je opravdu důležité poznamenat, že když vyzýváme k příměří, nejde o to, abychom si vybírali stranu. Není to o tom, že bychom jednu stranu nechali na holičkách. A také je třeba si uvědomit, že to nebude snadné; bude to velmi, velmi obtížné vyjednávání,“ uvedl pro britský portál Premier. „Ale musí to být to, o co usilujeme,“ dodal. 

„Víme, že pouhým vzájemným nezabíjením konflikt neskončí. Ale je to přinejmenším místo, kde bychom se měli pokusit začít, protože dokud bude zabíjení pokračovat, víme, že nenajdeme žádný trvalý mír, což je samozřejmě stejný přínos pro Izraelce jako pro Palestince.“

„Takže volání po příměří. Vím, že někteří odmítli. Ale myslím si ve skutečnosti, že je to pravděpodobně nejlepší způsob, jak lze jednak dostát humanitárnímu přístupu, který je tak zoufale potřebný, a jednak to zjevně zastaví zabíjení.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 18. prosince 2023 Foto: Wikimedia Commons – válka v Gaze

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář