Vůdce keňské hladovějící sekty byl obžalován z vraždy 191 dětí

Nairobi – Vůdce keňské sekty Paul Mackenzie a 29 jeho společníků si dnes vyslechli obžalobu z vraždy 191 dětí, jejichž těla byla nalezena mezi stovkami dalších mrtvých zakopaných v lese. Informovala o tom agentura Reuters. Jeden z nejhorších sektářských případů moderní historie je známý jako masakr ze Shakaholy podle jména lesa, v němž dosud policie objevila na 430 mrtvých těl členů evangelické sekty.

Podle žalobců Mackenzie nabádal členy sekty k smrti vyhladověním. Extrémní a často vynucený půst jim měl zaručit nanebevstoupení a setkání s Ježíšem ještě před srpnem loňského roku, na kdy Mackenzie hlásal konec světa. Všichni obžalovaní, kteří stanuli před soudem v pobřežním městě Malindi, vinu odmítli. Jeden z podezřelých byl shledán duševně nezpůsobilým zúčastnit se soudního procesu.

SOUVISEJÍCÍV lese, kde sídlila sekta nutící k hladovění své členy, se nalezlo přes 200 těl

Keňská policie loni od dubna do července nalézala v lese těla uložená v mělkých hromadných hrobech. Jen 39 z nich se podařilo identifikovat pomocí testů DNA.

„Pořád z něj mám hrůzu,“ řekla jedna z přeživších zpravodajskému webu BBC na dotaz, co by Mackenziemu řekla, kdyby ho potkala. „Potkat už ho nikdy nechci,“ dodala 29letá matka čtyř dětí, která si nepřála zveřejnit své jméno a které se podařilo z lesa utéct.

Stoupenci sekty nazývané Good News International Church žili v několika oddělených osadách v lese Shakahola na území o rozloze přes 300 hektarů. Někteří z nich později vypověděli, že Mackenzie zakazoval členům sekty posílat děti do školy nebo do nemocnice, neboť tyto instituce prohlašoval za nástroje satana. V lese je podle svědectví později držel proti jejich vůli 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 6. února 2024 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář