Výbuch kubánského hotelu vážně poškodil nejvýznamnější baptistickou modlitebnu v zemi

Výbuch v hotelu v kubánském hlavním městě Havaně, při kterém začátkem měsíce zahynulo 45 lidí, vážně poškodil i nejvýznamnější baptistickou modlitebnu v zemi. 

Kostel El Calvario, který se nachází hned vedle pětihvězdičkového hotelu Saratoga, utrpěl značné škody na budově, jejíž kopule z 19. století byla zcela zničena a části horních pater se zřítily. 

SOUVISEJÍCÍKuba potvrdila sedmiletý trest odnětí svobody pro evangelikálního pastora  

Výbuch v hotelu, který byl po dvouletém uzavření kvůli pandemii rekonstruován a měl být otevřen ještě tentýž týden, způsobil únik plynu.  

Zpravodajský portál Premier informuje, že výbuch uvěznil stovky lidí, mnoho z nich zahynulo a další byli zraněni. Nejméně 15 lidí zůstává v nemocnici. 

Má se za to, že v době výbuchu bylo ve sboru nejméně 18 lidí, z nichž nikdo nebyl zabit ani těžce zraněn. 

Alejandro Clemente González, správce kostela, hovořil s elektrikářem v kostele, když se vše stalo. V rozhovoru pro agenturu Associated Press řekl: „Volal jsem k Pánu: ‚Co se to děje, Pane? Pomoz nám!“

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

„Vzpomněl jsem si, že vzadu je východ, a pak bratři, kteří byli ve třetím patře, sešli dolů, všichni jsme se sešli, počítali jsme se navzájem.“ A podařilo se jim uniknout. 

„Od té doby jsem špatně spal. Trhne mnou při každém zvuku,“ řekl González.

Baptisté koupili budovu v roce 1889 a postupně v ní zřídili modlitebnu. Sloužila také jako seminář a ústředí baptistů na západní Kubě, kterých je asi 70 tisíc. 

„Pro každého věřícího, pro každého křesťana, pro každého baptistu, který sem přijde, je to jeho domov,“ řekl kazatel David González agentuře Associated Press. 

Ačkoli úřady zatím nebyly v kontaktu s představiteli církve ohledně stavu budovy, dohled nad obnovou by měl spadat pod havanský památkový úřad, protože budova je zapsána jako součást historického dědictví Kuby. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 18. května 2022 Foto: Google Map – baptistický sbor El Calvario

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář