Vychází mezináboženský kalendář

V nakladatelství Dingir vychází český mezináboženský kalendář na rok 2022. Hlavním autorem je evangelický farář pro menšiny Mikuláš Vymětal.

V nakladatelství Dingir vychází Mezináboženský kalendář pro rok 2022 křesťanského a občanského letopočtu. Obsahuje svátky pěti hlavních náboženských tradic (hinduismu, buddhismu, judaismu, křesťanství a islámu), přičemž křesťanství je rozděleno na východní a západní. Vedle těchto hlavních tradic jsou okrajově zmíněny i svátky drúzů a samaritánů. Naopak poměrně dost svátků je z občanského kalendáře. Podrobnější pojednání o řadě svátků již přinesl Náboženský infoservis, další se chystají v roce 2022.

Hlavním autorem kalendáře je Mikuláš Vymětal, redakci provedl Zdeněk Vojtíšek. Kalendář se stane přílohou prosincových čísel časopisů Protestant, Tvůrčí život a Dingir. Jedná se plnobarevný jednostranný tisk na křídovém papíře ve formátu A3.

V elektronické podobě nabízí kalendář k volnému šíření portál e-cirkev.cz:

varianta k tisku (barevně i černobíle, s ořezovými značkami)

variananta vhodná například pro web (PDF, barevně)

varianta pro web (JPEG, barevně)

Tištěný kalendář je možné získat také bez časopisu, a to objednávkou v e-shopu nakladatelství Dingir nebo na adrese dingir@dingir.cz. Cena kalendáře je 10,- Kč (poštovné: 23,- Kč). Kalendář je také možné po objednání vyzvednout ve vrátnici Husitské teologické fakulty UK, Pacovská 4, Praha 4.

Autor: dingir.cz Zdroj: e-cirkev.cz Datum: 13. prosince 2021 Foto: e-cirkev.cz

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář