Výjimečná událost pro křesťanství v Thajsku. Bylo pokřtěno 1435 lidí

Křesťané v Thajsku zorganizovali velkou venkovní akci, při které bylo pokřtěno 1435 lidí.Na ceremonii se shromáždili věřící z pěti různých provincií země.

Na akci spolupracovaly dvě misijní organizace. Ředitel jedné z nich, Robert Craft, řekl pro portál Premier, že i když misionáři v Thajsku pracují již mnoho let, jedná se o bezprecedentní událost v historii země.

„Misijní práce v Thajsku probíhá již 200 let, ale nikdy nedošlo k situaci, aby bylo pokřtěno takové množství lidí. Je to historický den. Je to poprvé, co došlo k takovému probuzení. Myslím, že Bůh zde právě dělá něco velmi jedinečného.“

V Thajsku se majorita populace hlásí výhradně k buddhismu, přičemž křesťané představují jen velmi malou menšinu.

Premier k celé události dodává, že vlna probuzení začala koncem roku 2016, se vznikem sítě domácích sborů v různých provinciích země. Dnes je po celé zemi více než 700 domovských sborů.

Ke křtu došlo navzdory obavám z koronaviru, i když bylo v zemi v té době jen 5 pozitivních případů. „V některých zemích pandemie drasticky ovlivnila evangelizační činnost, ale v Thajsku se zdá, že jsme byli ušetřeni,“ konstatoval pro Premier Craft.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 29. září 2020 Foto: screenshot YouTube

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář