Křesťan dnes

„Výjimečný den“ – brazilský fotbalista Ronaldo byl pokřtěn v katolické církvi

Světoznámý fotbalista Ronaldo Nazário byl ve své rodné Brazílii pokřtěn v katolické církvi.

O tuto zprávu se podělil se svými téměř 30 miliony příznivců prostřednictvím příspěvku na hráčově osobním účtu na Instagramu.  Dvojnásobný držitel Zlatého míče hrál během své kariéry za Barcelonu, Real Madrid, AC Milán a Inter Milán.  Prozradil, že ho v úterý 12. září při církevním obřadu pokřtil, biřmoval a udělil mu první svaté přijímání kněz Fábio de Melo.

Zpravodajský portál Premier informuje, že na fotografiích má Ronaldo při soukromém obřadu hlavu skloněnou nad křtitelnicí.  Poté je vidět, jak se usmívá s rodinou a přáteli u oltáře.

SOUVISEJÍCÍCoco Gauffová vyhrává svůj první grandslam: „Bůh vám dává projít zkouškami, o to je to sladší“

Na svém účtu na Instagramu fotbalista napsal: „Dnes je velmi výjimečný den. Byl jsem pokřtěn! Křesťanská víra byla vždy zásadní součástí mého života už od dětství, i když jsem ještě nebyl pokřtěn. Díky této svátosti se cítím skutečně obnoven jako Boží dítě – novým, uvědomělejším a hlubším způsobem.“

„Obnovuji svůj závazek jít cestou dobré, svobodné a spontánní vůle, věřit v Ježíšovu lásku, v lásku a dobročinnost,“ dodal. 

Ronaldo má ke katolické církvi dlouhodobý vztah.  Podle listu Catholic Herald kdysi věnoval papeži Františkovi podepsaný fotbalový míč, který je umístěn ve Vatikánském muzeu.

Ronaldo se narodil v poměrně dobře situované rodině v Riu de Janeiru, ale rozchod rodičů v době jeho dětství vedl k tomu, že v jedenácti letech opustil školu.  Stejně jako u mnoha jiných brazilských fotbalových hvězd i u něj se raný talent projevil obyčejným kopáním do míče na ulici s kamarády, kde si jeho přirozeného nadání rychle všimli. 

Později se stal jedním z nejlepších brazilských střelců všech dob a byl členem vítězného týmu na mistrovství světa v roce 2002.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 16. září 2023 Foto: Wikimedia Commons – Ronaldo

Exit mobile version