Coco Gauffová vyhrává svůj první grandslam: „Bůh vám dává projít zkouškami, o to je to sladší“

Cori (Coco) Gauffová, velká tenisová senzace, konečně získala svůj první titul na US Open.

Devatenáctiletá Američanka porazila Bělorusku Arynu Sabalenkovou 2:6, 6:3 a 6:2 a získala svůj první grandslamový titul. Gauffová se stala první teenagerkou, která vyhrála turnaj od dob tenisové hvězdy Sereny Williamsové, před více než dvaceti lety. V červnu přišla ve finále o možnost vyhrát své první Roland Garros (francouzský grandslam).

SOUVISEJÍCÍVycházející tenisová hvězda děkovala za vítězství na turnaji „svému Pánu a Spasiteli“

Jedním z momentů finálového zápasu bylo, jak se Coco po tom, co běžela obejmout rodiče, vrátila na kurt, poklekla vedle své židle a strávila několik vteřin v modlitbě.

Evangelical Focus informuje, že později při slavnostním ceremoniálu řekla: „Jsem z toho v šoku. Ta prohra na French Open mi zlomila srdce. Uvědomuji si ale, že Bůh vám dává projít souženími a zkouškami, a proto je tento okamžik ještě sladší, než si dokážu představit.“

V srpnu po vítězství na DC Open ve Washingtonu zveřejnila na Instagramu verš z listu Filipským 4:13.

Po finále řekla: „Nejprve bych chtěla poděkovat svému nebeskému Otci. Po prohře v prvním kole Wimbledonu to bylo hodně těžké (…) Víte, hodně jsem se modlila a měla jsem velkou podporu od své církevní rodiny. Takže děkuji Bohu a těm, kteří mě podporují“.

Evangelical Focus dále uvádí, že mladá tenisová hvězda byla za projevování respektu vůči soupeřkám a za angažovanost v sociálních záležitostech dávána mladým lidem za vzor.

Spolu se svými rodiči navštěvuje baptistický sbor na Floridě.