Vysoké Mýto dokončuje duchovní naučnou stezku městem a okolím

Vysoké Mýto – Město Vysoké Mýto na Orlickoústecku v červenci dokončí naučnou stezku po duchovních místech ve městě a okolí. Trasa bude dlouhá asi deset kilometrů a vede i do Vraclavi s poutním kostelem. Zastavení budou zhotovená z pískovce. Novinářům to řekl starosta František Jiraský (Nestraníci).

Naučné zastávky město staví z pískovce, který pochází z jednoho bloku kamene. Na něm budou desky s informacemi, fotografie. Duchovní cesta povede polními cestami z centra Mýta na Knířov, Vanice, Sedlec, Vraclav a zpět do města. Turisté uvidí menší i větší sakrální objekty, kostely, sochy, kapličky nebo smírčí kříže.

SOUVISEJÍCÍPoutníci vyrazí z Velehradu do Nitry na pouť ke cti sv. Cyrila a Metoděje

„Duchovní rozměr naučné stezky podtrhuje osobnost vysokomýtského rodáka, jezuity, básníka a prozaika Bedřicha Bridela. Byl jednou z nejzajímavějších postav české literatury 17. století. S jeho texty se návštěvníci potkají na každém zastavení,“ řekl historik Regionálního muzea ve Vysokém Mýtě Vojtěch Barcal.

Město postupně nahrazuje staré stezky vyznačené Českým svazem ochránců přírody. Nejdřív vznikla historická, která vede městem, pak přírodní v lokalitě na Vinicích. Nyní je doplnila duchovní stezka.

„Původní informační panely naučných stezek z konce 90. let už byly poškozené a dožilé. Zvažovali jsme jejich obnovu, ale nakonec jsme se rozhodli, že vytvoříme tři nové okruhy,“ řekl starosta František Jiraský (Nestraníci).

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 26. června 2022 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář