Výtěžek Tříkrálové sbírky v hradecké diecézi je rekordních 27,8 mil.Kč

Hradec Králové – Výtěžek lednové Tříkrálové sbírky na území Královéhradecké diecéze, která zahrnuje území Královéhradeckého, Pardubického a části dalších sousedních krajů, je rekordních 27,8 milionu korun. ČTK o tom dnes informovala Jana Karasová z Diecézní charity Hradec Králové. Charity z vybraných peněz podpoří hlavně služby pro nemocné a potřebné ve svých regionech, část peněz poslouží i na humanitární projekty v zahraničí.

„Do úředně zapečetěných pokladniček lidé darovali celkem 27,38 milionu korun. Dalších 443.418 korun činí bezhotovostní dary na účet sbírky a do on-line kasičky na www.trikralovasbirka.cz, do které lze přispívat po celý rok,“ uvedla Karasová.

SOUVISEJÍCÍ Českobudějovická diecézní charita vybrala v Tříkrálové sbírce více než loni

V Královéhradecké diecézi letos vyšlo do ulic více než 4800 skupin tří králů, o dvě stovky více než loni.

Například Oblastní charita Hradec Králové z výtěžku Tříkrálové sbírky podpoří domácí hospicovou péči a výstavbu lůžkového hospice ve Stěžerách na Hradecku. Charity na Náchodsku a Jičínsku použijí vybrané prostředky na podporu Charitní pečovatelské služby a v Dobrušce na Rychnovsku z darovaných příspěvků podpoří službu Osobní asistence.

Loni darovali lidé v Tříkrálové sbírce v Královéhradecké diecézi 25,8 milionu korun. Tříkrálová sbírka je největší dobročinnou sbírkovou akcí v Česku. Poprvé ji uspořádali v roce 2000 v olomoucké arcidiecézi. O rok později se akce rozšířila po celé zemi.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 6. února 2024 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář