Vznikl dokument o hrdinských činech Američana s českými kořeny. Eubank působil v Barmě či Iráku

Dave Eubank a jeho tým pod názvem Free Burma Rangers po vypuknutí války v Iráku a Sýrii přišli pomáhat místním obyvatelům. V té době jejich hlavním cílem bylo zachránili ty, kteří trpí rozpínavostí bojovníků ISIS a jejich barbarské ideologie. Jejich humanitární práce pomohla tisícům uprchnout z války s Islámským státem.

Dne 9. června 2017 se David Eubank rozhodl v Mosulu riskovat svůj život kvůli tříleté holčičce. Vyprostil ji zpod mrtvých těl za palby ostřelovače ISIS. Video, které zachycuje jeho hrdinský čin, obletělo svět.

Eubank, jeho manželka a jejich tři děti vedli svou organizaci do oblastí vojenských konfliktů v Barmě, Iráku, Sýrii a Súdánu, aby poskytli lékařskou péči, jídlo, přístřeší a vroucí modlitby.

„Máme víru v Boha, snažíme se ho slyšet a poslouchat ve svých srdcích. Občas je naše víra slabá a bojíme se, ale když ho poprosíme o pomoc, cítíme jeho lásku a sílu a to nám dá víru, abychom šli,“ řekl pro Křesťan dnes v roce 2018 při vzpomínce na nebezpečnou misi ve válkou sužovaném Iráku a podotýká, že to byla právě láska k bližním a Bohu, která je přinutila jít a sloužit.

Eubankova babička byla Češka a rád se vrací do země svých předků. V rozhovoru tehdy řekl, že celá jeho rodina „miluje Prahu.“

Začátkem tohoto roku vytvořila společnost Lifeway Films dokument o hrdinské práci, kterou Dave, jeho rodina a celý jeho tým odvedli. Premiéra proběhla 1. května.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 2. května 2020  Foto: screenshot – Dave Eubank

 

 

Tags: ,,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář