Vznikl film mapující utrpení pronásledovaných křesťanů v Nigérii 

Charitativní organizace zabývající se pronásledováním křesťanů podpořily nový film, který přináší syrový pohled na násilí ze strany islámských extremistů v Nigérii.

Film The Milkmaid (Dojička) režiséra Desmonda Ovbiageleho sleduje příběh dvou sester, které prožily utrpení v zajetí islámských bojovníků na venkově v subsaharské Africe.

Ovbiagele uvedl: „Film se odehrává ve dvou etapách: Povstání náboženských extremistů, které již téměř deset let zuří v severní Nigérii, zredukovalo lidské životy v povědomí široké veřejnosti na pouhou statistiku, obvykle beze jména a hlasu,“ informuje portál Premier. 

SOUVISEJÍCÍBojovníci Islámského státu tvrdí, že v Nigérii zavraždili 20 křesťanů 

„Jako filmař jsem cítil povinnost využít významné nástroje, které jsou k dispozici v rámci mé profese, abych pomohl dát hlas těm, ať už žijícím nebo mrtvým, kteří nejsou schopni mluvit sami za sebe.“

„Film zachycuje snahu dvou sester zachovat si pocit osobní důstojnosti – a dokonce i zdravého rozumu – tváří v tvář obrovskému utrpení,“ dodal. 

Premiéra filmu přichází v době, kdy bylo potvrzeno úmrtí nigerijského kněze otce Josepha Aketeho Bako, který byl v březnu unesen. Mezitím nigerijský stát Sokoto vyhlásil okamžitý 24hodinový zákaz vycházení, aby potlačil protesty požadující propuštění podezřelých z vraždy Deborah Emanuel Yakubuové z minulého týdne. 

Ve čtvrtek byla Yakubuová zbita a upálena svými spolužáky za údajné rouhánína adresu proroka Mohameda na Whatsappu. Dva podezřelí byli zatčeni.

Podle organizace Open Doors, která se zabývá sledováním pronásledování, čelí nejlidnatější země Afriky obrovské nejistotě v důsledku povstání radikálních islamistů. 

David Landrum, ředitel oddělení propagace organizace Open Doors ve Velké Británii a Irsku, řekl: „V této souvislosti je třeba zdůraznit, že v Nigérii je v současné době mnoho teroristických útoků. Nigérie nyní musí čelit mocnému triumvirátu – někteří by řekli trojhlavému monstru -Boko Haram, její odštěpenecká skupina ISWAP a fulanské milice zjevně jednají ve vzájemné spolupráci,“ varoval. 

„Vzestup džihádismu v Nigérii a v okolním regionu je nebezpečný pro každého, kdo odmítá přijmout radikální islámskou agendu povstalců,“ cituje Landruma portál Premier. 

„Toto nebezpečí ohrožuje obrovské množství umírněných muslimů, ale je obzvláště akutní pro přítomnost křesťanů, které džihádisté usilují vykořenit,“ dodal.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 1. srpna 2022 Foto: screenshot YouTube – The Milkmaid

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář