Křesťan dnes

Z TikToku se odstraňují klipy oblíbených křesťanských umělců  

Co znamená zrušení katalogu Universal Music Group pro muzikanty z Hillsongu, Kari Jobe, Chrise Tomlina a další?

Váš oblíbený umělec se bude na TikToku možná méně objevovat, protože největší hudební společnost na světě stahuje z aplikace celý svůj katalog kvůli licenčnímu sporu.

Minulý týden společnost Universal Music Group (UMC) oznámila, že „přestane poskytovat licence na obsah“ pro TikTok a začala odstraňovat písně a nahrávky, včetně křesťanských hitů vydaných prostřednictvím Capitol Christian Music Group (CCMG).

SOUVISEJÍCÍPíseň In Jesus Name se stala virální na platformě TikTok a má miliony zhlédnutí  

Magazín Christianity Today píše, že křesťanská nahrávací společnost vlastněná UMG podepsala a získala katalogy některých z nejvlivnějších křesťanských hudebníků současnosti: Hillsong, Kari Jobe, Passion, Amy Grant, Anne Wilson, Brooke Ligertwood, Chris Tomlin, Crowder, Mac Powell, Tauren Wells, TobyMac a We the Kingdom. Jak magazín Christianity Today informoval v loňském roce, CCMG tvrdí, že má 60procentní podíl na trhu deseti nejhranějších křesťanských písní.

Spolu s odstraněním zvuku z vystoupení Taylor Swift na Eras Tour je tak nyní většina profilu Hillsong UNITED na TikToku neozvučená. O víkendu bylo ztlumeno několik videí Chrise Tomlina. Proces odstraňování trvá dlouho a může mít větší vliv na nově nahrávané soubory než na stávající video obsah. 

Vzhledem k tomu, že algoritmus TikToku preferuje oblíbená videa, mnoho dnešních umělců chce, aby se jejich hudba v aplikaci stala virální; je to hlavní platforma pro zviditelnění u mladého, globálního publika. Tento krok přinesl nejistotu křesťanským i mainstreamovým hudebníkům.

Jak tato změna na TikToku ovlivní křesťanský hudební průmysl?

Vzhledem k tomu, že se křesťanská hudba stále více proplétá s mainstreamovým hudebním průmyslem, umělci zjistí, že jejich písně, ačkoli jsou vytvořeny, aby sloužily církvi, jsou také součástí obrovské sbírky aktiv a vyjednávacích žetonů, které přicházejí do hry během těchto firemních jednání.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 26. února 2024 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Exit mobile version