Za nemocnými v kyjovské nemocnici začne opět docházet kaplan

Kyjov – Do kyjovské nemocnice začne v příštích týdnech za pacienty opět docházet kaplan. Nemocnice obnovuje spolupráci s olomouckou arcidiecézí, uvedla dnes v tiskové zprávě mluvčí nemocnice Veronika Hollerová. Spolupráce mezi nemocnicí a církví platí od roku 2014, přerušila ji ale koronavirová pandemie.

Nemocniční kaplan by mohl přicházet dvě odpoledne v týdnu, v úterý a čtvrtek. Pacientům naslouchá, povídá si s nimi, předčítá i přináší svaté přijímání. „Obnovená spolupráce s církví přináší naději na zlepšení zdraví pacientů, a to bez ohledu na jejich náboženské vyznání. Má za cíl podpořit a posílit každého, kdo prochází léčbou v nemocnici a o tuto službu projeví zájem,“ sdělila mluvčí.

SOUVISEJÍCÍ Duchovní služba armády slaví 25 let, působí v ní 37 kaplanů

V brněnských nemocnicích je funkce nemocničních kaplanů běžná. Za pacienty ve Fakultní nemocnici Brno dochází třeba kaplanka Anna Kostková. „Bývám tam každý den kromě neděle. Někdy navštívím deset pacientů, jindy pět. Záleží, jak dlouho jsem potřeba, u člověka sedím i hodinu. Lidé se nejčastěji chtějí bavit o rodině, co prožili, snaží se dát si věci v životě do pořádku, hledají odpuštění. Pro uzdravení je to nesmírně důležité,“ řekla Kostková.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 9. listopadu 2023 PxHere – ilustrační

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář