Zakladatel Hillsongu Brian Houston po medializovaných informacích rezignoval 

Méně než týden poté, co správní rada Hillsongu vydala prohlášení, v němž odhalila, že její spoluzakladatel Brian Houston poslal nevhodné textové zprávy zaměstnankyni a strávil čas v hotelovém pokoji cizí ženy, globální orgán církve oznámil, že dlouholetý senior pastor rezignoval.

V prohlášení zveřejněném na svých webových stránkách ve středu (23. března) rada uvedla, že přijala rezignaci Briana Houstona a uznala, že „tato zpráva přinese mnoho emocí“.

SOUVISEJÍCÍHillsong se omluvil za nevhodné chování svého zakladatele

Portál Charisma News informuje, že rodák z Nového Zélandu založil v roce 1983 sbor Hillsong se svou manžekou Bobbie na předměstí Sydney. Globální letniční denominace se nyní může pochlubit 30 sbory po celém světě s průměrnou celosvětovou návštěvností 150 000 věřících. 

Hillsong se během svého fungování stal značkou pro populární chvály využívané v evangelikálních církvích po celém světě. 

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

„Bez ohledu na okolnosti z posledních dní se všichni můžeme shodnout na tom, že Brian a Bobbie věrně sloužili Bohu po mnoho desetiletí a že jejich služba vedla k tomu, že miliony lidí po celém světě byly ovlivněny mocí, milostí a láskou Ježíše Krista,“ uvádí se v prohlášení podepsané správní radou Hillsongu. 

Zprávy o stížnostech proti pastoru Brianu Houstonovi se v polovině března objevily v australském tisku a v prohlášení správní rady Hillsongu z 18. Března se uvádí, že se „zabývala dvěma stížnostmi vznesenými proti pastoru Brianovi“ a uvedla, že každou z nich vyšetřoval člen představenstva nebo orgán denominace a jedná se s nimi důvěrně.

V lednu Houston oznámil, že si během roku 2022 bere dovolenou ze svých pastoračních povinností, aby se připravil na svůj soud kvůli obvinění, že nenahlásil sexuální zneužívání spáchané jeho otcem. V té době se ani Houston, ani správní rada nezmínily o dvou stížnostech proti Houstonovi a uvedly pouze jeho potřebu soustředit se na soudní proces.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 26. března 2022 Foto: Hillsong – Brian Houston s manželkou

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář