Zástupci křesťanů obviňují Izrael z diskriminace kvůli restrikcím v cestování

Jeruzalém – Mluvčí křesťanských církví ve Svaté zemi ve středu obvinil Izrael, že během vánočního období diskriminuje křesťanské turisty, kteří se před příchodem pandemie ve velkých počtech sjížděli na místa spojovaná s narozením Ježíše Krista. Izrael minulý měsíc uzavřel hranice pro zahraniční turisty kvůli šíření nové varianty koronaviru omikron, tento týden ale udělal výjimku pro oblíbené poznávací výlety pro mladé Židy z celého světa.

Agentura AP napsala, že tento týden mají do Izraele dorazit skupiny ze Spojených států. Účastníci těchto zájezdů musejí být plně naočkovaní, po příletu se testují a skupiny jsou oproti minulosti menší.

SOUVISEJÍCÍ Jedenáctiletá dívka nalezla vzácnou minci z obléhání Jeruzaléma římskou armádou

Vadí abú Násir, mluvčí a poradce různých křesťanských církví ve Svaté zemi, uvedl, že selektivní přístup vede k diskriminaci křesťanských poutníků. „Rasistická diskriminace nikdy není na žádný způsob přijatelná,“ napsal na facebooku. „Vyzývám izraelské úřady, aby ke všem, kdo chtějí zemi navštívit, přistupovaly stejně,“ dodal.

Nejmenovaný zástupce katolické církve podle agentury AP řekl, že církevní činitele rozhodnutí Izraele šokovalo a rozzlobilo. Uvedl, že katolická a další křesťanské církve vyzvaly izraelské ministerstvo turistiky, aby na vánoční svátky křesťanským poutníkům umožnilo do země přijet. Nicméně ministerstvo vnitra, které má na starosti pravidla pro vstup do země, uvedlo, že podle současných pravidel nadále není možné pouštět cizince do Izraele.

AP uvádí, že nový zákaz cest ze zahraničí má drtivý dopad na izraelský turistický sektor. Zástupci Betléma, jehož ekonomika je ve velké míře závislá na návštěvnících přijíždějících o Vánocích, jsou zoufalí z toho, že mají zničenou sezonu už druhý rok v řadě. Město Betlém,považované za Kristovo rodiště, leží na Západním břehu Jordánu. Toto palestinské území nemá vlastní letiště a většina návštěvníků se tam dostává z Izraele.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK. Datum: 16. prosince 2021 Foto: Wikimedia Commons – Jeruzalém

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář