Zemřel argentinský evangelista Luis Palau, označovaný za pokračovatele Billyho Grahama

Na rakovinu plic ve věku 86 let zemřel argentinský evangelista Luis Palau. Svou celosvětovou službou kazatele Božího slova se stal následovníkem Billyho Grahama, ke kterému byl často přirovnáván.

Portál Christianity Today, který o jeho smrti informoval, uvádí, že na svých evangelizačních cestách vedl ke Kristu miliony lidí.  Palau měl možnost kázat evangelium také lídrům vícero států Latinské Ameriky. Po pádu železné opony dokázal na svých kampaních sjednotit věřící od pravoslavných přes katolíky až po protestanty.

Související „Zdá se, že tátovi zbývají poslední dny,“ říká rodina evangelisty Luise Palaua

„Palau měl skvělé obdarování kázat evangelium způsobem, který byl přijatelný a zároveň se zasazoval za duchovní priority zaměřené na osobní spásu v Kristu, ale měl také určité sociální povědomí,“ řekl pro Christianity Today profesor historie Darren Dochuk.

V 90. letech se globální organizace začala zaměřovat na Spojené státy. Do vedení se postupně dostali jeho synové. Když se v roce 1999 deník The New York Times zeptal, kdo by mohl následovat Grahama v jeho službě, Palau byl prvním kandidátem. Přestože prožil velkou část svého života v USA, díky rozhlasovému vysílání zůstal ve spojení s Latinskou Amerikou.

Ukončení léčby rakoviny a převoz do domácí péče

Luis Palau začátkem března ukončil léčbu rakoviny plic a od té doby dostával hospicovou péči. „Po setkání s lékaři jsme se rozhodli zastavit veškerou léčbu a zahájit hospicovou péči. Ukázalo se, že všechny léky a léčba jsou pro jeho tělo velkou zátěží. V úterý se táta vrátil domů, kde si mohl odpočinout a trávit čas s rodinou,“ uvedla rodina ve stanovisku.

„Nevíme přesně, kolik času nám s tátou zbývá, ale zdá se, že se blíží jeho odchod. Je v dobré náladě a nemá žádné bolesti. Jeho posledním přáním je mít možnost strávit čas s rodinou a s každým z jeho vnoučat.“

V roce 2018 Palau oznámil, že mu bylo diagnostikováno pokročilé stádium rakoviny plic. Evangelista tehdy vyjádřil svou naději na věčný život a řekl, že pokud ho Pán zavolá v následujících měsících či letech domů, je připraven. „Vím, že to zní bláznivě, ale nemůžu se dočkat, až půjdu do nebe,“ řekl. „Každý z nás má jen jeden život a samozřejmě nemůžeme vědět, kdy skončí. Přeji si, abychom všichni využili co nejvíce času – dokud je den, protože přichází noc, kdy už nikdo nebude moci pracovat (Jan 9,4),“  dodal. V Krista uvěřil, když mu bylo 12 let.  Od 18 let působil jako evangelista. Jeho služba zasáhla více než 25 milionů lidí v 70 zemích světa.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 11. března 2021 Foto: WIkimedia Commons – Luis Palau

Tags: ,,,,,,

1 Komentář

  1. Marie Frydrychová

    Jednou z těch zemí bylo i porevoluční tehdy ještě Československo . Evangelizace Luise Palaua byla jednou z největších a také nejúspěšnějších evangelizací v Brně a my, kdo jsme tam byli, na ni nikdy nezapomeneme. Děkujeme.
    Blaze mrtvým , kteří od této chvíle umírají v Pánu. Ano, praví Duch, ať si odpočinout od své námahy, vždyť jejich skutky je provázejí . Zj 14, 13. Marie Frydrychová

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář