Zemřel přední anglikánský duchovní a jeden z vůdců britského evangelikálního hnutí

Přední britský anglikánský evangelikál reverend Melvin Tinker zemřel ve věku 66 let.

Tinker byl autorem asi 15 knih. Jeho analýza vlivu sociálního marxismu na západní církev z roku 2018 s názvem That Hideous Strength: How the West was lost, publikovaná nakladatelstvím Evangelical Press, patřila k jeho nejoceňovanějším dílům.

Podle portálu Christian Today jeho syn Michael v říjnu na Twitteru napsal, že jeho otci diagnostikovali rakovinu slinivky.

Melvin Tinker zemřel v ranních hodinách 23. listopadu. Duchovní službu vykonával po dobu 26 let v městě Hull, dokud v srpnu 2020 neopustil anglikánskou církev poté, co byl stále více v rozporu s jejím směřováním.

Když oznámil svůj odchod, napsal na americký web Anglican Ink: „V srpnu 2020 byla ze St John, Newland v Hullu vytvořena nová anglikánská síť sborů. Během dvou týdnů od jejího oznámení se připojilo přes 550 lidí (včetně dětí).“

Blízký přítel Gavin Ashenden, který působil jako kaplan královny Alžběty, vzdal hold Tinkerovi jako „jednomu z nejvýznačnějších evangelikálních duchovních své generace“.

„Byl to výrazný inteligentní autor a teolog, který kombinoval intelektuální bystrost s integritou srdce, což bylo v anglikánské církvi bohužel vzácné,“ dodal podle CT duchovní.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 24. listopadu 2021 Foto: YouTube – Melvin Tinker

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář