Zemřel vlivný americký evangelikál Pat Robertson

Washington – Ve věku 93 let zemřel americký evangelikální televizní kazatel, konzervativní politik a podnikatel v médiích Pat Robertson. Podle agentury Reuters to uvedla společnost Christian Broadcasting Network, kterou Robertson založil v roce 1960. Robertson mimo jiné proslul řadou kontroverzních výroků.

Společnost uvedla, že Robertson zemřel ve svém domě ve Virginia Beach dnes ráno. Označila ho za moderátora a vychovatele, který se angažoval v humanitární oblasti.

SOUVISEJÍCÍZemřela manželka televangelisty Pata Robertsona

Robertson byl také předním představitelem konzervativních evangelikálů a v roce 1988 se ucházel o republikánskou nominaci na prezidenta.

Ve svých televizních pořadech Robertson často komentoval americkou i mezinárodní politiku a pronesl řadu kontroverzních výroků. V roce 2006 se například omluvil bývalému izraelskému premiérovi Arielovi Šaronovi a jeho rodině za to, že označil za Boží trest Šaronovu vážnou nemoc. Rok předtím vyzval k zavraždění tehdejšího venezuelského prezidenta Huga Cháveze. Ostře se také vyjadřoval proti potratům či na adresu LGBT+ lidí.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 8. června 2023 Foto: screenshot YouTube – Pat Robertson

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář