Zemřela manželka televangelisty Pata Robertsona

Ve věku 94 let zemřela manželka televangelisty Pata Robertsona, která se s manželem podílel na vedení populární americké televize Christian Broadcasting Network a Regent University.

Adelia „Dede“ Robertsonová, která se provdala za Pata Robertsona v roce 1954, zemřela v úterý ve svém domě ve Virginia Beach ve Virginii, informuje portál Christian Post.

Kromě téměř 70letého manžela po Dede zbyly čtyři děti – Timothy, Elizabeth, Gordon a Ann LeBlanc – 14 vnoučat a 23 pravnoučat.

SOUVISEJÍCÍHra skončila, je čas uznat porážku a odejít, vzkazuje Trumpovi Pat Robertson

„Moje máma byla pro nás skálou,“ řekla Ann LeBlanc v prohlášení. „Celé naše dětství byla jako skála. Táta musel hodně cestovat, ale máma tu pro nás děti vždy byla. … To dává dětem velkou jistotu.“

Gordon Robertson, který nedávno převzal povinnosti ve vedení populárního programu Klub 700, řekl, že jeho matka je nepostradatelná jak pro rodinu Robertsonových, tak pro jejich paracírkevní úsilí.

„Máma byla lepidlo, které drželo rodinu Robertsonových pohromadě. Vždy pracovala v zákulisí. Kdyby nebylo mámy, nebylo by CBN,“ řekl podle CP Gordon Robertson.

Dede Elmerová se narodila v roce 1927 v Columbu ve státě Ohio a navštěvovala Ohio State University a Yale University School of Nursing, kde získala magisterský titul v ošetřovatelství a seznámila se se svým budoucím manželem.

I když Dede Robertsonová nebyla tak často na televizní obrazovce jako její manžel, byla členkou představenstva CBN a Regent University.

Prominentní křesťanská mediální společnost CBN má studia, která působí ve Virginii, Washingtonu a Jeruzalémě, jejich vysílání údajně zasáhne lidi ve více než 170 zemích světa.

V 80. letech napsala dvě knihy a připravovala také měsíční sloupek pro časopis Christian Life Magazine.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 21. dubna 2022 Foto: screenshot YouTube – Pat Robertson s manželkou

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář