Žena v rozhovoru pro BBC mluvila o lítosti kvůli potratu

Londýn – Televize BBC zveřejnila rozhovor se ženou, která mluvila otevřeně o tom jak litovala svého potratu.

Laura Mannová měla jen 19 roků, když se rozhodla jít ve 21. týdnu těhotenství na potrat. Uvedla, že „nebyla dobře informována“ o postupu a o tom, jak by se to mělo uskutečnit. Také se cítila pod tlakem personálu kliniky a měla dojem, že pro ni nejsou k dispozici žádné další možnosti.

„Když jsem si šla popovídat o tom, že jsem těhotná, první možnost, o které jsem se dozvěděla, byl potrat,“ řekla. „Vyšli jsme z místnosti, mluvili jsme 5 minut a vrátili se, a jen jsem se bála a byla jsem zmatená. Neměla jsem ponětí, co mám dělat,“ dodala.

„První věc, která prošla mou myslí, bylo, ‚Kde je moje dítě? Co se stalo s tělem mého dítěte?‘ Kladla jsem si tuto otázku,“ dodala.

V reakci na příběh Laury Mannové, Clare McCarthyová z organizace Right To Life UK poznamenala, že její zkušenosti jsou „příliš známé“ mezi mladými ženami.

„Skandální realita je, že těhotné ženy jsou stále více zneužívány a je na ně vyvíjen nátlak k podstoupení potratu,“ dodala. „Nedávný výzkum britské charity a asistenční linky zjistil, že 75% klientek uvedlo, že podstoupily potrat, protože pociťovaly tlak od blízké osoby. Tlak může pocházet z různých stran, ale hlavními viníky jsou intimní partneři.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 26. února 2020  Foto: screenshot Twitter

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář