Zesnulý pastor TB Joshua má nástupce, nigerijský megasbor povede jeho manželka

Manželka nigerijského teleevangelisty bude pokračovat v jeho odkazu poté, co byl sbor v Lagosu znovu otevřen pro nedělní bohoslužby.

Evelyn Joshua, která byla jmenována nástupkyní svého manžela, nedávno vedla první nedělní bohoslužbu, která se konala poprvé po pěti měsících od smrti populárního ale také kontroverzního pastora.

Temitope Balogun Joshua, známý jako TB Joshua, který zemřel v červnu, byl členy oslovován „prorok“ nebo „náš drahý otec“ a měl obrovskou sledovanost na sociálních sítích a také významný mezinárodní vliv.

SOUVISEJÍCÍVe věku 57 let zemřel kontroverzní nigérijský kazatel T.B. Joshua

Portál Premier píše, že sedmapadesátiletý pastor byl časopisem The Africa Report a New African Magazine označen za jednoho z 50 nejvlivnějších lidí Afriky, nebyl však spojen s oficiální letniční církví v Nigérii, Kamerun ho v roce 2010 dal na černou listinu.

Duch

Britské noviny The Guardian informovaly o tom, jak oddaní členové pastora Joshuy „trávili dlouhé hodiny memorováním stovek stránek jeho vyučování, známých jako Citáty, o nichž věřili, že jsou Božím slovem“, přičemž někteří se „odřízli od přátel a rodiny nebo se dokonce vzdali manželství, vzdělávání a konvenční kariéry“.

Uzdravování ve sboru pastora Joshuy bylo předmětem několika článků v prestižních médiích jako jsou Time, Associated Press či Foreign Policy, které uváděly, že křesťané v Nigérii mají tendenci vyhledávat duchovní pomoc kvůli nedostatečné lékařské péči.

BBC psala o obrovském smutku nad smrtí výrazného pastora a také o lidech, kteří prchali z kostela v Lagosu s hotovostí, či o bojích o Joshuovo nástupnictví.

Evelyn Joshua (52), kterou podle BBC někteří nepovažují za nástupkyni, kterou by si přál její manžel, byla ordinována do pozice duchovního a její příznivci jí údajně pomohli získat místo v církevní radě díky soudnímu příkazu. Ta jakékoli obvinění z netransparentního převzetí lídrovské pozice popírá.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 25. listopadu 2021 Foto: Facebook – TB Joshua

Tags: ,,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář