Židé a Číňané se společně v Jeruzalémě modlili za ukončení koronaviru

Jeruzalém – Navzdory silnému dešti se stovky lidí společně s desítkami čínských občanů shromáždily, aby se modlily za ukončení nemoci.

Téměř 1 000 lidí se shromáždilo u Zdi nářků a žádalo Boha, aby odstranil koronavirus a vyřešil tak problém, s kterým se nyní potýkají jednotlivé země po celém světě.

Zatímco vědci pokračují ve zkoumání nemoci, kterou nyní oficiálně přejmenovala Světová zdravotnická organizace názvem COVID-19, Izraelci se obracejí k modlitbě a prosí Boha za intervenci.

Téměř 1 000 lidí se sešlo minulou neděli v Jeruzalémě u jednoho z nejposvátnějších míst v judaismu, aby se modlili za oběti a příbuzné obětí koronaviru, který vypukl začátkem prosince v čínské provincii Wuchan.

Účastníci se modlili v hebrejštině a mandarínštině s heslem: Občané Izraele se modlí za Čínu. Při této speciální situaci bylo také symbolicky troubeno ze šofarů, čímž se obvykle ve Starém zákoně žádalo o Boží pomoc.

Akci organizoval Šmuel Eliyahu, hlavní rabín z města Safed spolu s Unií ortodoxních Židů. Eliyahu vyzval Židy, aby se k němu připojili, a uvedl, že jejich povinností je se modlit za globální dobro, zejména proto, že židovské modlitby mají „obrovský vliv“.

Zeď nářků je místo modlitby za Židy a nežidy. Modlíme se, aby Čína překonala koronavirus a aby se dále nerozšířil v Číně ani kdekoli jinde na světě,“ uvedl rabín.

Netanjahu žádá Izraelce, aby si kvůli koronaviru nepodávali ruce

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu dnes vyzval Izraelce, aby si kvůli hrozbě koronaviru přestali podávat ruce. Nově také budou muset do karantény Izraelci, kteří se vrátí ze Španělska, Německa, Rakouska, Švýcarska a Francie, nikoli však ze Spojených států. Uvedl to zpravodajský web The Times of Israel. Již delší dobu toto opatření platí pro osoby, které se mimo jiné vrátily z Itálie. O prvních dvou koronavirových obětech dnes informovaly také irácké úřady: jeden člověk zemřel v Bagdádu, druhý v kurdské provincii Sulajmáníja.

„Izrael je jednou z mála zemí na Západě, která je nyní v relativně dobré pozici,“ řekl Netanjahu. „Zavádíme drastické kroky, abychom zabránili šíření nákazy,“ dodal. Izrael dosud hlásil 15 případů koronavirové nákazy.

V irácké metropoli nemoci podlehla starší žena a v kurdském regionu asi 70letý muž. Podle místních zdrojů se muslimský duchovní nejspíš nakazil, když se setkal s Iráčany, kteří se vrátili ze sousedního Íránu. Dosud Irák zaznamenal 31 infikovaných, jedním z nich byl student z Íránu, který byl již poslán zpět do vlasti. Ostatní nakažení jsou Iráčané, kteří nedávno Írán navštívili.

Íránský prezident Hasan Rúhání mezitím oznámil, že se koronavirem způsobená nemoc COVID-19 rozšířila do téměř všech provincií. Íránské ministerstvo zdravotnictví dnes sdělilo, že nemoci v islámské republice podlehlo 92 z 2922 nakažených.

Ve všech provinčních metropolích v Íránu byly dnes kvůli koronaviru podle agentury AP zrušeny páteční modlitby.

„Jde o rozšířenou nemoc (…) Zasáhla téměř všechny naše provincie a v tomto smyslu je to globální nemoc,“ uvedl dnes podle agentury Reuters Rúhání.

Na Blízkém východě je nyní podle agentury AP evidováno více než 3140 případů nákazy koronavirem, většina má íránskou stopu.

V Íránu onemocněli vysoce postavení představitelé civilní vlády i šíitské teokracie. Celosvětově se koronavirem nakazilo více než 90.000 lidí a přes 3100 jich podle AP zemřelo. Experti se přitom obávají, že Írán uvádí nižší počet nakažených, než jich ve skutečnosti má.

Saúdská Arábie dnes v obavách z šíření viru do odvolání zakázala svým občanům a rezidentům pouť do Mekky, od minulého týdne stejné opatření platí pro cizince. Ministerstvo zdravotnictví později potvrdilo druhý případ nákazy v zemi, jde o saúdského občana, který přijel přes Bahrajn z Íránu. Nyní je v nemocnici a všichni, kdo s ním byli v kontaktu, podstupují testy na přítomnost koronaviru, dodalo ministerstvo.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 5. března 2020  Foto: screenshot YouTube

Tags: ,,,

2 Komentáře

 1. Tento hanebný svět je světem ega a největší neřádi se zde mají nejlépe. Tato lživá žumpa vydávající se za spravedlivý systém pak maskuje utrpení,smrt, nemoci a bídu a ve svých obrazech (obrazech šelmy) prezentuje jen iluze cool světa. Lidi, kteří jsou spravedliví jsou tímto systémem deformováni s cílem si je podmanit a opanovat a odloučit je od Boha a jeho milosti.
  A nebylo to lepší ani dříve a jen díky lásce jediného Boha na lidi nezanevřel. A proč….protože na světě byli a jsou lidé, kteří tento nechutný svět a jeho lži prokoukli a milují Boha.
  Proto považuji za vrchol drzosti vůči jedinému Bohu, když se „křesťané“ modlí u modly s těmi kdož odmítli Ježíše jako syna Božího a mají ho za podvodníka a syna prostitutky.

  Odpověď
 2. „Kto nemá Syna ,nemá ani Otca“ „Kto nenávidí Syna ,nenávidí aj Otca“ „Ja a Otec sme jeden“
  Takže k akému „bohu“ sa modlili židia ?

  Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář