Křesťan dnes

Zlatá olympijská medaile pro plavkyni s čepicí Soli Deo Gloria

Jihoafrická plavkyně s plaveckou čepicí nesoucí reformační heslo „Soli Deo Gloria“ (Pouze Bohu patří sláva) získala po překonání světového rekordu olympijské zlato v závodě na 200 metrů.

Čtyřiadvacetiletá Tatjana Schoenmakerová dokončila závod s časem 2:18.95, čímž překonala dosavadní světový rekord Dánky Rikke Mollerové Pedersenové z roku 2013, který měl hodnotu 2:19.11.

„To jsem vůbec nečekala,“ řekla Schoenmakerové po svém vítězství. „Lepší závod to být nemohl.“  Jihoafričanka už má z Tokia stříbro na 100 metrů prsa.

SOUVISEJÍCÍSlovensko má první medaili a hned zlatou, Rehák Štefečeková otevřeně mluví o své víře v Krista

Kromě svých sportovních výkonů přitáhla talentovaná plavkyně pozornost médií kvůli své plavecké čepici, kterou nosí pod tou reprezentační, nesoucí reformační krédo v latině – Soli Deo Gloria.

Má na ní také nápis „Ježíšova ryba“ – starověký křesťanský symbol spojený s řeckým slovem pro ryby „Ichthys“ – znázorňující také první písmena slov – Ježíš Kristus, Boží Syn, Spasitel.

Schoenmakerová se před svou cestou na olympijské hry podělila o svou modlitbu: „Bože Otče, ať se stane Tvá vůle, ať nás naplní Tvůj pokoj, ať Tě chválíme bez ohledu na výsledek, ať nás Tvoje síla zmocní a vydáme ze sebe všechno a ať navěky zůstaneme v úžasu z Tvé dobroty!“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 4. srpna 2021 Foto: Twitter – Tatjana Schoenmakerová

Exit mobile version