Známý brazilský fotbalista na závěr kariéry manifestoval svou víru v Krista

Brazilský fotbalista Ricardo Izecson dos Santos Leite, známý pod přezdívkou Kaká, v prosinci veřejně manifestoval svou víru v Boha, když oznámil konec své profesionální kariéry.
Bylo toho mnohem víc, než jsem si dokázal představit. Teď jsem připraven na další pouť v Ježíšově jménu, amen,“ napsal pětatřicetiletý fotbalista na svém Twitteru. Zprávu zveřejnil spolu se svou fotografií, kde klečel na fotbalovém hřišti s rukami směrem k nebi a tričkem s nápisem: „Patřím Ježíši“.

Křesťanská organizace Cru, která spolupracuje se studenty vysokých škol, v minulosti zveřejnila rozhovor s Kaká, ve kterém mluvil otevřeně o své víře. Prohlásil v něm, že bez víry „nemůže dělat nic“.

Reklama

 

„Možná se zdá, že mám všechno. Kvůli mé slávě a bohatství se mě někteří lidé ptají, proč a jestli stále potřebuji Ježíše. Odpověď je jednoduchá, potřebuji Ježíše každý den svého života. Jeho Slovo, Bible, mi říká, že bez něj nemohu dělat nic,“ řekl.

„Opravdu věřím tomu, že to, že jsem schopen hrát fotbal, a všechno, co z toho plyne, je Božím darem. Bůh mi dal talent, který jsem pro něj mohl využít, a každý den se snažím zlepšit.“

Brazilský rodák se stal křesťanem ve dvanácti letech a tvrdí, že Kristus je nejdůležitější věcí v jeho životě.„Moji rodiče mě vždy učili o Bibli a jejích hodnotách, také o Ježíši Kristu a víře,“ řekl Kaká. „Postupně jsem přestal jen poslouchat, jak mluví jiní lidé o Ježíši, o kterém mě učili moji rodiče, a nastal čas, kdy jsem chtěl prožít svou vlastní zkušenost s Bohem.“

Kaká byl dle Aktuálně.cz  v budoucnu rád působil jako sportovní ředitel. Na tuto pozici se chce nyní připravit a věnovat čas studiu. „Skutečnost, že jsem měl úspěchy jako hráč, neznamená, že budu dobrý ředitel, proto se na to chci připravovat: studovat, monitorovat situaci, dostat se blíže k některým klubům, zejména jednomu, ve kterém jsem hrál,“ uvedl Kaká pro televizní stanici Globo.

 

-mn- Foto: Facebook.com

 

Kategorie: Lifestyle

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář