Známý křesťanský profesor je „trochu“ frustrovaný z postoje evangelikálů k očkování

Prominentní americký křesťanský genetik, doktor Francis Collins přiznal, že je „trochu“ frustrovaný ostatními evangelikály, kteří váhají s očkováním proti Covidu-19.

„Je to zvláštní, protože evangelikálové obecně silně věří v tuto zásadu – projevit lásku k bližnímu. A my víme, že pokud chceme, aby tato strašná pandemie skončila, bude to vyžadovat, abychom se všichni zapojili do společné imunity, a nejlepší způsob, jak toho dosáhnout, je očkování,“ řekl doktor Collins, který je také evangelikálem, pro Religion News Service.

SOUVISEJÍCÍAmerický genetik Francis Collins získal Templetonovu cenu

Ředitel Národního zdravotního ústavu také poznamenal, že se snaží „pozorně poslouchat protiargumenty, protože si nemyslí, že přednášet je nejlepší způsob, jak změnit názor lidí“.

Jeho postřehy přicházejí v době, kdy prezident Joe Biden oznámil nové zásady, které budou vyžadovat, aby americké firmy se 100 a více zaměstnanci byly plně očkovány nebo aby každý týden měly výsledky o negativním testu na covid.

Britský portál Premier v této souvislosti připomíná, že nedávná studie Institutu pro výzkum náboženských otázek Interfaith Youth Core ukázala, že bílí evangelikálové patří ke skupině věřících, kteří nejčastěji odmítají očkování.

Doktor Collins dále poznamenal, že ačkoli je přesvědčen, že pastoři jsou „důvěryhodnými partnery“ při podpoře očkování, chápe, že byli postaveni do „těžké pozice“.

„Někteří z nich mají ten názor, že vakcína je něco, co by chtěli pro sebe a své rodiny, váhají však rozšířit tento svůj postoj mezi členy sboru, aby tím nezpůsobili rozdělení.“

„Doufám, že jsme nyní dosáhli bodu, kdy jsou důkazy tak silné – kde vidíme lidi, kteří kolem nás umírají – že tito vůdci víry rozhodnou, že stojí za to riskovat, abychom se nedostali do nějakého průšvihu. Abychom v zásadě řekli, lidi, pojďme se společně podívat na pravdu. Pravda vás osvobodí.“

Doktor Collins na závěr řekl, že doufá, že Bidenova nová nařízení povedou ke snížení počtu neočkovaných osob. V současné době je očkováno 49 procent americké populace.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 15. září 2021 Foto: Wikimedia Commons – Francis Collins

Tags: ,,,,

8 Komentáře

 1. No u nás je většina naočkovaných asi 70 procent. Zatím co neočkovaní chodí v rouškách tak očkovaní chodí bez roušek.
  Kdo tedy projevuje větší lásku k bližnímu ???

  Odpověď
 2. Doktor Collins na závěr řekl, že doufá, že Bidenova nová nařízení povedou ke snížení počtu neočkovaných osob.Je třeba zmínit, že Biden trpí demencí, jeho vlastní lidi (Bilý dům) už několikrát přerušil jeho živé vystoupení.
  Je zcela nekompetentní vykonávat presidentskou funkci a demokraté jsou čím dál tím více pro smích nejen v USA ale i po celém světě. I ten Brežněv na tom snad byl lépe.

  Odpověď
 3. Já jsem zase “ trochu “ frustrovaný, že Collins zřejmě z titulu své funkce a odbornosti věděl o výzkumu koronavirů ve Wuhanu a teď hraje mrtvého brouka. Publicista vědy Nicolas Wade se domnívá, že to byl A. Fauci nebo právě Collins, kteří doporučili pokračovat ve financování projektu EcoHealthAliance i v době amerického moratoria 2014 – 2017.
  Wadeův celý článek se dotýká Collinse jen okrajově, ale vědecky je opravdu hutný https://nicholaswade.medium.com/origin-of-covid-following-the-clues-6f03564c038
  Máme zde 2 zjímavé biology : N. Wade jako upřímný ateistický badatel dochází ve své knize ( 2014 ) o lidské genetice podle kritiků k rasistickým závěrům. A na druhé straně Collins, který při dokončování druhého doktorátu došel k přijetí Krista a zřejmě upřímně se snaží skloubit evoluci s křesťanskou vírou. Takže na závěr pro pobavení písnička Genesis, kterou složili s dalším oblíbencem tohoto webu N. T. Wrightem 🙂 https://www.youtube.com/watch?v=KgV_RUcYack

  Odpověď
 4. „Doufám, že jsme nyní dosáhli bodu, kdy jsou důkazy tak silné – kde vidíme lidi, kteří kolem nás umírají – že tito vůdci víry rozhodnou, že stojí za to riskovat, abychom se nedostali do nějakého průšvihu. Abychom v zásadě řekli, lidi, pojďme se společně podívat na pravdu. Pravda vás osvobodí.“

  Krásná slova! Jen ta Pravda která osvobodí, že by byla v tom „očkování“…? Dost podivné, zejména od „křesťana“.

  Odpověď
 5. A další čtení je zde, třeba tabulka 5 na straně 18:
  https://assets.publishing.service.gov.uk/government/uploads/system/uploads/attachment_data/file/1009243/Technical_Briefing_20.pdf

  a pokud to někdo nechce číst (je to v cizí řeči) tak:
  – covid u očkovaných 47 008 případů, úmrtí 402
  – covid u neočkovaných 151 054, případů, úmrtí 253
  tj. „očkovaný“ má přibližně 5x vyšší úmrtnost než neočkovaný: ((402/47008)/(253/151054)) = 5,1058

  Odpověď
 6. CHYBA: Your comment appears to be spam.

  Please go back and check all parts of your comment submission (including name, email, website, and comment content).

  to vypadá na vjedecky řízenou diskusi , sice to nikco nečte ale přesto ….
  https
  ://www.wnd.com/2021/10/fauci-funded-scientist-planned-create-novel-coronavirus-2018/

  Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář