Americký genetik Francis Collins získal Templetonovu cenu

Americký genetik a lékař Francis Collins, který je také ředitelem Národního institutu zdraví (NIH), získal prestižní Templetonovu cenu za rok 2020.

Nadace Johna Templtona jméno vítěze oznámila 20. května a Collins tuto cenu obdrží na virtuálním ceremoniálu koncem tohoto roku.

Templetonova cena, kterou v roce 1972 vytvořil filantrop Sir John Templeton, je udělována za „výjimečný příspěvek v oblasti duchovního rozměru života, ať už prostřednictvím objevu nebo praktické práce.“

Během pandemie Collins povzbuzoval věřící, aby věřili vědě a odsoudili nejrůznější konspirační teorie, které se šíří po internetu.

 

„Je znepokojivé, že v našem národě, který je pyšný na technologický pokrok, současné okolnosti – zejména na sociálních sítích – usnadňují šíření informací, které prostě nejsou založeny na faktech,“ řekl podle CBN NewsCollins.

„Zvláště bych chtěl vyzvat křesťany, kteří věří v Boží pravdu ve všech věcech, aby si byli jisti, že prověří vše, co čtou,“ dodal.

Držitelem Templetonovy ceny je také Tomáš Halík

Český teolog a katolický kněz Tomáš Halík získal v roce 2014 tuto prestižní cenu, která bývá označována za Nobelovu cenu za náboženství. Halík byl na cenu vybrán proto, že se podle stal mezinárodně uznávanou osobností obhajující dialog mezi různými vyznáními a nevěřícími.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 28. května 2020  Foto: Wikimedia Commons – Francis Collins

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář