Známý kritik Donalda Trumpa vstupuje do Christianity Today

Russell Moore, hlasitý kritik Donalda Trumpa, rezignuje na funkci předsedy Komise pro etiku a náboženskou svobodu, která spadá pod Jižní baptisty.

Moore přechází do redakce amerických evangelikálních novin Christianity Today, které založil zesnulý evangelista Billy Graham. Moore povede v časopisu novou rubriku zaměřenou na teologické otázky.

SouvisejícíRussell Moore: Má křesťan následovat své srdce?

„Bojoval jsem s tímto rozhodnutím, protože to byla moje čest sloužit v Komisi pro etiku a náboženskou svobodu a jsem vděčný za tuto zkušenost. Jak uzavírám jednu kapitolu mé práce pro Jižní baptisty jako prezident ERLC, tak jsem plný vděčnosti a nadšení, co mi přinese budoucnost,“ cituje Moorea Religion News Service.

Šéf CT Tim Dalrymple vyjádřil radost nad tím, že Moore, jako jedna z nejvybranějších osobností evangelikálního křesťanství, bude pro noviny pracovat.

„ChristianityToday pro mě na cestě víry hodně znamenalo,“ uvedl Moore ve svém prohlášení. „Jsem nadšený, že se mohu připojit k týmu a vést projekt veřejné teologie,“ a zároveň vyjádřil touhu do novin přilákat „teologicky a intelektuálně důvěryhodné“ osobnosti.

Kritika Trumpa a konverze ke katolictví

Noviny Christianity Today se v loňském roce do mediální pozornosti dostaly hlavně kvůli dvěma událostem. Tehdejší šéfredaktor Marc Galli nejprve rozhněval evangelikály svou ostrou kritikou Donalda Trumpa, kterého označil za morálně neschopného zastávat úřad prezidenta. Franklin Graham se distancoval od novin a konstatoval, že jeho otec Billy Graham by nesouhlasil se směrováním CT. 

SouvisejícíDavid Floryk / Causa Mark Galli aneb 3 důvody, proč by se evangelikálové neměli stávat katolíky

Další šok přišel, když už v té době bývalý šéfredaktor CT, Galli několik měsíců po svém článku, veřejně oznámil, že konvertoval ke katolicismu.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 20. května 2021 Foto: YouTube – Russell Moore

Tags: ,,,,

1 Komentář

  1. V článku je chyba. Mark Galli odešel z redakce CT prakticky hned po tom svém kontroverzním článku (nejspíš to schválně naplánoval tak, aby to vyšlo zároveň s jeho odchodem), tj. na začátku ledna 2020.
    To, že se stal katolíkem, oznámil v září 2020 – v té době už byl dávno mimo redakci CT.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář