Zondervan vydal Korán s poznámky k pochopení světa islámu

Přední křesťanské nakladatelství Zondervan oznámilo vydání studijního průvodce Koránem, který má pomoci křesťanům oslovit muslimy.

Nová kniha totiž bude obsahovat křesťanské komentáře. Autor Gordon D. Nickel přináší moderní anglický překlad Koránu a křesťanský komentář, který věřícím pomůže pochopit, čemu muslimové věří a jak jim přiblížit křesťanské poselství, informuje CBN News.

Zondervan k projektu uvádí, že „Nickel poskytuje textové poznámky, které vysvětlují význam různých kapitol Koránu, jejich interpretační historii a význam v muslimském myšlení. Také podobnosti a rozdíly ve srovnání s biblickými pasážemi.“

Nakladatelství zmiňuje, že cílem studie je uschopnit křesťany k plodnější komunikaci s muslimskými věřícími.

K publikaci Zondervan poznamenala, že každý křesťan, který se chce dozvědět více o islámu a Koránu se setká také s vhledy profesorů a studentů kurzů o islámu, jakož i pastorů a misionářů, kteří slouží mezi muslimy.

Tvrdí, že kniha pomůže křesťanům pochopit jejich muslimské sousedy a reagovat na jejich tvrzení o Bohu, pravdě a spasení.

Kniha navíc obsahuje články k několika různým tématům, mezi ně patří ku příkladu Abraham v Koránu, Raná křesťanská exegeze Koránu, Manipulace s předislámskými texty nebo Spasení v Koránu.

Nickel je ředitelem Centra pro islámská studia Institutu křesťanských studií v Bangalore v Indii. Také bývalý profesor na Trinity Evangelical Divinity School a University of British Columbia a napsal několik knih s tématikou islámu.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 27. dubna 2020  Foto: Zondervan

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář