Kytarista skupiny Korn mluvil o své závislosti na drogách a moci Boží lásky

Drogy zničily život nesčetných lidí. Mnozí denně bojují s vyčerpávajícími závislostmi, zatímco jiní trpí bolestí, která následuje po ztrátě milovaného člověka, který zemřel při předávkování.

Populární křesťanský rehabilitační program Teen Challenge definuje drogovou závislost jako „jednorázové užívání chemické látky, která vede k plné závislosti. Tato závislost může vytvářet napětí ve vztazích a kariéře a může vést k oslabujícímu pocitu beznaděje.“

Pastor David Wilkerson zahájil Teen Challenge v roce 1958 a je nyní mezinárodně uznávaný za svůj úspěch při pomoci závislým osobám. Program byl založen na základech Božího slova, modlitbě, víře v Krista a naprosté závislosti na moci Ducha svatého.

Brian Welch ze skupiny Korn

Kytarista a spoluzakladatel metalové kapely Korn, Brian Welch se otevřeně vyjadřoval ohledně svých minulých problémů s drogovou závislostí. Rocker chce, aby lidé věděli, že by nebyl schopen zbavit se zlozvyku bez Božího nadpřirozeného zásahu.

Welch pomohl založit Korn v roce 1993 a žil život ve stylu sex, drogy a rock’n’roll, ale v roce 2005 se rozhodl následovat Ježíše, informuje The Christian Post.

V posledních letech se jeho užívání drog dostávalo mimo kontrolu. Celou sezónu bylo jeho chování „bláznivé“, ale Welch i nadále cestoval po celém světě.

„Po celou dobu jsem se bál a uvnitř jsem cítil temnotu. A byl bych rád skončil, ale kdy to udělám? Nemůžu to udělat. Musím přestat. Ale nemohl jsem učinit krok, abych přestal,“ řekl Welsh.

„Byl to jen můj život,“ přiznal. „Několikrát jsem překročil hranici a musel jsem začít dělat kroky, abych se drog zbavil.“

Když se vrátil domů do Kalifornie, začal podnikat kroky nezbytné k tomu, aby byl čistý. Hudebník nejprve vyzkoušel drogového poradce, ale potom ho někdo pozval do církve a setkal se s láskou, kterou nikdy předtím neměl.

„Poradci v oblasti drog byli fajn, ale necítil jsem tam žádnou naději,“ řekl Welch. „V kostele jsem cítil jen lásku. Bůh tě miluje a On ti pomůže, řeklimi. Cítil jsem se mnohem lehčí a volnější. Nemusel jsem na to být sám. Jakmile se mě dotkla jeho láska, byl jsem okamžitě závislý na Boží přítomnosti,“ svědčil hudebník.

Welch si brzy uvědomil, že užívání drog mu stojí v cestě poznat Boha. „Takže jsem se musel toho zbavit, protože jsem byl více závislý na Boží realitě,“ řekl.

V té době Welch odešel z kapely a přišel tak o honorář ve výši 23 milionů dolarů, aby se Ježíš Kristus mohl stát jeho Spasitelem a také otcem rodiny, jakým ho Bůh chtěl mít.

Na otázku, jak může církev pomáhat těm, kteří bojují se závislostí, Welch pro The Christian Post řekl: „Musí to být nadpřirozené. Všichni jsou jiní,“ uvedl. „Myslím si však, že církev se nesnaží napravit lidi na vlastní pěst.“ Welch dodal: „Bůh musí do nich vstoupit a musí být pozván, aby žil uvnitř a žijící Kristus vejde.“

„Nejdůležitější je to, že Bůh naplní toto prázdné místo, protože se snaží to naplnit léky, stejně jako já. Takže je třeba je přivést do momentu, kdy se spojí s Bohem,“ řekl Welch a dodal, „to je ten nadpřirozený dotek lásky.“

 

-mn-  Foto: Wikipedia – Brian Welch

 

Tags: ,,,

1 Komentář

  1. Pane Ježišu prosím,konaj dielo záchrany pri stratených ľuďoch čo sú v rôznych závislostiach a depresiách…. VOJDI DO ICH TVRDÝCH SŔDC A FORMUJ ICH SVOJOU ZACHRAŇUJÚCOU LÁSKOU… Vďaka za všetky skutky lásky a oslobodenia medzi ľuďmi… Amen

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář