5 věcí, které manželé chtějí, aby o nich manželky věděly

 

Manželství je třeba budovat a starat se o něj. Pokud se o manželství dobře pečuje, odměnou je naplňující a láskyplný vztah.  Dave Willis na svém blogu zveřejnil 5 věcí, které si manželé přejí, aby o nich jejich manželky věděly.

Prvním odhalením je, že manžel touží a očekává od své manželky respekt. „Pokud manžel cítí, že manželka vůči němu chová respekt, věří, že unese i svět. Naopak, pokud vnímá, že mu manželka nevěří, nosí v sobě skryté hluboké rány,“ varuje Willis.

Willis radí manželkám, že i pokud se manžel momentálně nechová tak, aby si zasloužil respekt, žena by se měla pokusit na něm najít alespoň něco, co může chválit a respektovat. Chvála a obdiv budou, podle Willise, manžela povzbuzovat a inspirovat, aby se snažil zasloužit manželčinu důvěru.

Dále manželé chtějí, aby ženy přechovávaly upřímný zájem o věci, které zajímají je. Je pravdou, že většina manželských párů má rozdílné koníčky. Willis ale uvádí, že šťastné páry jsou schopny najít příležitosti, jak sdílet své zájmy společně.

„Možná váš manžel miluje sport, který vy nenávidíte. Možná nikdy nebudete takovým fanouškem, jako je on. Ale pokud si najdete čas na to, abyste se naučila alespoň základní pravidla hry a několik faktů o jeho oblíbeném týmu, byl by určitě rád a samozřejmě by si s vámi takový rozhovor užil,“ navrhuje Willis.

Za třetí, Willis píše o domácí pohodě. Pokud muž cítí z manželky, že ve stresu, tak se nervozita přenáší i na něj.

„Ať si to uvědomujete nebo ne, jako manželka jste ‚termostatem‘ domácnosti,“ uvádí. „Termostat v domácnosti nastavuje teplotu. Máte sílu vytvořit útulný, klidný domov bez stresu, ale rovněž moc vytvořit mnohem vypjatější atmosféru.“

Pro manžela je také důležité, aby nebyl jedním z dětí. Ačkoli je dobré, pokud je žena skvělou matkou, neměla by dávat přednost své roli matky před rolí manželky. Být rodičem jistě vyžaduje hodně času a pozornosti, avšak samotné manželství musí být také inspirací pro děti, aby i ony chtěly jednou být manžely a manželkami, a proto musí fungovat vyváženě.

„Najděte si na svého manžela čas. Neberte ho jako další dítě či jako rušivý element. A stejně by se měl chovat i on k vám, “ radí Willis.

Pátým bodem je, že manžel chce být milován za to, kým skutečně je. „Ve snaze dostat z manžela ‚to nejlepší‘, žena někdy nenápadně vnucuje manželovi své ‚zlepšováky‘ . On to ale vnímá, že není akceptován a milován za to, kým skutečně je,“ vysvětluje Willis. „Je fajn, pokud chcete dostat z manžela to nejlepší, dělejte to však povzbuzováním a dávejte mu často najevo, že ho milujete takového, jaký je.“

 

Zdroj: The Christian Post
Foto: unsplash.com

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář