Aldrin ve vesmíru vysluhoval Večeři Páně a četl z Bible

Neuvědomil jsem si, že je to biblický verš o Měsíci, dokud se o tom před několika týdny nezmínil pastor, řekl Američan Aldrin.

Před 50 lety se astronaut Buzz Aldrin zúčastnil televizního vysílání z Měsíce předtím, než se vrátil zpátky. Druhý muž na povrchu Měsíce během vysílání, přečetl Žalm 8,2b-4 (3-4): Svou velebnost vyvýšil jsi nad nebesa. Ústy nemluvňat a kojenců jsi vybudoval mocný val proti svým protivníkům a zastavil nepřítele planoucího pomstou. Vidím tvá nebesa, dílo tvých prstů, měsíc a hvězdy, jež jsi tam upevnil.

Portál B.C. Catholic poukazuje na fakt, že Aldrinova víra nebyla anomálií. Až 29 astronautů, kteří navštívili Měsíc během programu Apollo se hlásili k víře v Boha. Podle údajů NASA bylo z toho 23 protestantů a šest katolíků, s tím, že většina z nich aktivně sloužila v různých vedoucích pozicích ve svých sborech.

Astronauti o své víře veřejně moc nemluvili hlavně proto, že NASA začala eliminovat tyto snahy po štědrovečerním vysílaní z vesmíru z posádky Apolla 8.

Astronauti Frank Borman, Jim Lovell, a William Anders vstoupili na oběžnou dráhu Měsíce 24. prosince 1968. Když dělali živé televizní vysílání, ukazovali obrazy Země a Měsíce z paluby své kosmické lodě.

Střídali se při čtení o stvoření z knihy Genesis z první kapitoly a uzavřeli to slovy „a Bůh viděl, že je to dobré“. Borman následně ukončil vysílaní slovy: „Dobrou noc, hodně štěstí, veselé Vánoce a Bůh Vám žehnej.“

Čtení z vesmíru však přineslo žalobu proti NASA od ateistky Madalyne Murray O’Hairové. Případ byl soudy zamítnut, ale měl dopad na NASA, která řekla kosmonautům, aby tuto praxi opustili.

Aldrin, který byl starším ve svém presbyteriánském sboru, ve vesmíru vysluhoval i Večeři Páně. Astronaut k tomu dostal svolení od svého pastora.

„V programu NASA je nás více, kteří věříme, že to, co děláme, je součástí Božího věčného plánu pro člověka,“ poznamenal Aldrin po návratu.

 

-mn-  Datum: 19. července 2019  Foto: Wikipedie – Buzz Aldrin

Tags: ,,

1 Komentář

  1. Billy Graham o Werneru von Braunovi (konstruktéru rakety V2 a Saturnu 5, který donesl lidi před 50 lety na Měsíc):
    Nějaký čas před smrtí (W.von Brauna) jsme s manželkou byli pozvaní k němu do Los Angeles na oběd. Tehdy řekl: „Pane Grahame, při svém vědeckém studiu jsem přišel k závěru, že Bůh existuje. Začal jsem číst Bibli a poznal jsem Ježíše Krista a dal jsem mu svůj život.“ A že to tak bylo, bylo vidět na jeho tváři. Kristus změnil jeho život.

    Z knihy Billy Graham v Československu str. 67

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář