Americký biskup nabídl pastorační pomoc královskému páru

Americký biskup Michael Curry, který měl roce 2018 na svatbě Harryho a Meghan nezapomenutelné kázání, oslovil pár poté, co oznámili, že od jara letošního roku nebudou již členy královské rodiny.

Nejvyšší představený Episkopální církve nabízí páru „pastorační péči“ v reakci na plánovaný přesun Harryho a Meghan „za velkou louži,“ informuje The Sunday Times.

Buckinghamský palác v sobotu oznámil, že pár již nebude formálně zastupovat královnu a princ Harry a Meghan už nebudou používat své tituly a nebudou dostávat finance od daňových poplatníků pro královskou rodinu.

Oheň lásky: Kázání Michaela Curryho z královské svatby

Během svatebního obřadu Harryho a Meghan biskup Curry citoval Martina Luthera Kinga, Jr., slavného vůdce v oblasti občanských práv a přednesl provokující kázání.

Jeho čtrnáctiminutová řeč se dotkla témat smíření a harmonie v rodinách: „Dr. King měl pravdu, musíme objevit lásku, vykupující moc lásky. A když to uděláme, vytvoříme z tohoto starého světa svět nový,“ řekl Curry v jeho kázání,

Biskup Curry se narodil v Chicagu a vystudoval Yale. Podle svých slov pochází z rodiny otroků a chudých jižanských farmářů. Je známým obhájcem práv sexuálních menšin. Ve svých veřejných projevech často hovoří o potřebě větší sociální spravedlnosti a je kritikem americké imigrační politiky.

Od roku 2015 Curry stojí v čele americké episkopální církve, která je součástí anglikánského společenství církví. Curryho si na svatbu jako řečníka pozvali novomanželé.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 30 ledna 2020  Foto: screenshot YouTube – biskup Michael Curry

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář