„Amerika potřebuje Spasitele,“ řekl Trump. „Ale já to nejsem,“ dodal

Bývalý prezident Donald Trump během vánočního poselství v Prvním baptistickém sboru v Dallasu, který vede pastor Robert Jeffress, řekl tisícům členů a příznivců, že Amerika „právě teď potřebuje Spasitele“, ale že tím Spasitelem není on.

„Před více než 2000 lety se anděl Páně zjevil… pokorným pastýřům a oznámil důvod naší vánoční radosti. Neboť se vám dnes ve městě Davidově narodil Spasitel, kterým je Kristus Pán,“ řekl podle Christian Post Trump davu asi 4000 lidí shromážděných v baptistickém kostele.

SOUVISEJÍCÍEvangelikálové kolem Donalda Trumpa ohlásili vznik nové politické iniciativy

„Když jsem poslouchal Roberta, možná nevědomky často používal slovo Spasitel. A naše země právě teď potřebuje Spasitele. A naše země má Spasitele, ale já to nejsem,“ pokračoval 75letý Trump.

„Je to někdo mnohem větší než já. O mnoho větší.“ 

Podle CP někteří konzervativní křesťanští příznivci věřili, že Trump byl Bohem vyvolený politický lídr pro Ameriku, když byl v roce 2016 zvolen do Bílého domu.

SOUVISEJÍCÍZnámý kritik Donalda Trumpa vstupuje do Christianity Today

Trump se před svým zvolením prezentoval jako zastánce křesťanských konzervativních hodnot a sliboval evangelíkům velkou moc a vyšší návštěvnost kostelů. Data však ukazují, že počet křesťanské populace v dnešní Americe nadále klesá.

Trump přesto ve svém nedělním pozdravu v baptistické modlitebně tvrdil, že během svého působení v úřadu pomohl zachránit křesťanství, ale nad zemí nyní visí „velmi temná mračna“.

Dále bědoval nad stavem ekonomiky s vysokou inflací. Kritizoval způsob, jakým byly americké jednotky staženy z Afghánistánu. „Víte, teď máme potíže,“ řekl Trump. „Myslím, že náš národ je ve velkých problémech. Nemyslím si, že jsme někdy zažili takovou dobu, s tím, co se stalo v Afghánistánu.“

„Život a smrt a vzkříšení Ježíše Krista navždy změnily svět,“ prohlásil Trump. „A je nemožné přemýšlet o životě naší vlastní země bez vlivu Jeho příkladu a Jeho učení,“ dodal.  

„Naše zázračné založení, překonání občanské války, zrušení otroctví, porážka komunismu a fašismu, dosažení bezmezných výšin vědy a objevů, tolik neuvěřitelných věcí,“ řekl Trump.

„Nic z toho by se nikdy nemohlo stát bez Ježíše Krista a jeho následovníků a jeho církve. Nic z toho,“ řekl za potlesku. „A musíme si pamatovat, že Ježíš Kristus je konečným zdrojem naší síly a naší naděje a tady a všude a navždy,“ uzavřel své povídání Donald Trump.

Baptistický pastor Robert Jeffress patřil mezi nejvěrnější podporovatele prezidenta Donalda Trumpa. Byl také součástí jeho poradního týmu pro náboženské otázky. Baptistický sbor v Dallasu s návštěvností přesahující deset tisíc členů patří mezi největší americké kongregace. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 26. prosince 2021 Foto: Wikimedia Commons – Dunald Trump

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář