Autor písní Hillsongu: „Opravdu ztrácím svou víru“

Marty Sampson, plodný hudebník worship písní známý pro svou práci s Hillsong Worship, Hillsong United, Delirious a Young & Free, odhalil, že ztrácí svou víru a je přesvědčen, že křesťanství je „jen dalším náboženstvím“.

„Je čas na skutečný rozhovor,“ napsal australský skladatel na Instagramu později odstraněný příspěvek. „Opravdu ztrácím svou víru a nevadí mi to. Teď jsem tak šťastný a cítím se v míru se světem. Je to bláznivé.“

„Tohle je oblíbené téma, takže jdu… Kolik kazatelů padne? Mnoho,“ pokračoval. „Nikdo o tom nemluví. Kolik zázraků se stane? Ne mnoho. Nikdo o tom nemluví. Proč je Bible plná rozporů? Nikdo o tom nemluví. Jak může Bůh být láskou, přesto odsoudí čtyři biliony lidí jen proto, že nevěří? Nikdo o tom nemluví. Křesťané mohou být nejodsuzovanějšími lidmi na planetě – mohou to být také ti nejkrásnější a nejmilejší lidé. Ale není to pro mě.“

Autor písně „Vše, co potřebuji, jsi ty“ řekl, že už tomu tak není a nyní touží po „pravé pravdě“.

„Já jen věřím, že je to druh pravdy,“ napsal. „Věda neustále proniká do pravdy každého náboženství. Spousta věcí pomáhá lidem změnit jejich životy, nejen jedna verze Boha. Mám mnohem víc důvodů, ale jsou jen pro mne. Nesledujte mne, jestli vám vadím, nikdy jsem netoužil ukazovat svůj život ostatním. “

„Křesťanství se mi v tuto chvíli zdá jako každé jiné náboženství,“ řekl Sampson.

„Mohl bych pokračovat, ale já nechci,“ napsal. „Milujte a odpouštějte absolutně. Buďte naprosto laskaví. Buďte velkorysí a prokazujte dobro ostatním. Některé věci jsou dobré bez ohledu na to, čemu věříte. Nechte déšť padat, zítra vyjde slunce.“

Sampsonovo oznámení doprovázené obrázkem Samsona, který strhl chrámové sloupy, jak je popsáno v Bibli, vyvolalo vlnu komentářů na sociálních médiích.

Populární křesťanský autor Drew Dyck řekl, že byl „smutný“, když se dozvěděl o Sampsonově opuštění křesťanství.

John Mason, zakladatel Božího hnutí, Life Second Movement, řekl, že Sampsonovo odpadnutí dokazuje, že „naše mysli přímo souvisí s naším duchovním postavením“.

„Když se zanedbává zdravá biblická teologie pro americkou, spiritualizovanou, kulturně přátelskou náhradu, důsledkem je odvrácení mysli, srdce a duše, která se nikdy této věčné pravdě nepoddala. Jinými slovy, pád je tou správnou reakcí,“ tweetoval.

„Dobrou zprávou je, že díky Boží milosti mají on i ostatní příležitost věřit v Krista skrze pravdu evangelia, být disciplinováni a plně věřit v Boží Slovo pomocí Ducha. Měli bychom se modlit, aby s nimi někdo mluvil a ukázal jim pravdu. “

Zakladatel Genesis Ken Ham řekl, že Sampsonovo odmítnutí jeho dřívějšího přesvědčení posiluje potřebu rodičů poučit své děti o doktrinálních pravdách již v raném věku. „Smutná situace této osoby je připomínkou, že církev a rodiče musí učit apologetiku, aby čelili dnešním útokům na Boží slovo,“ tweetoval.

Sampsonův příspěvek přichází jen několik týdnů poté, co známý křesťanský spisovatel Joshua Harris oznámil, že se již nepovažuje za křesťana.

„Prošel jsem masivním posunem, pokud jde o mou víru v Ježíše. Populární frází pro toto je dekonstrukce.“ Harris, bývalý pastor a autor knihy Kissed Dating Goodbye, oznámil na Instagramu 26. Července: „Podle všech měřítek, které mám pro definování křesťana, nejsem křesťan.“

Harrisovo oznámení vyvolalo v evangelikální křesťanské komunitě debatu o doktríně spásy, s některými argumenty, že nikdy nebyl skutečným křesťanem.

„Mohou existovat dokonce i někteří, kdo hřeší odmítnutím křesťanství, ale pokud byli skutečně křesťané, vrátí se v určitém okamžiku s pokáním, to je evangelijní zaslíbení,“ řekl R. Albert Mohler Jr., prezident The Southern Baptist Theological Seminární. „Pokud lidé nadále odmítají křesťanství, musíme si pamatovat text 1 Jan 2:19, kde nám bylo řečeno: Vyšli z nás, protože nebyli z nás, což znamená, že nikdy byli opravdu křesťané. Předstírali víru.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

Autor: Hana Pinknerová  Datum: 13. července 2019  Foto: YouTube

Tags: ,,

7 Komentáře

 1. Rizumím, stává se to více křesťanům. Kdysi prožil, že byli Kristem vysvobozeni, zachráněni z marnosti. Teď se jim zdá život skvělý a Ježíš není potřeba. Snad ještě budou mít příležitost se vrátit. Asi je lepší to takto vykomunikovat na rovinu než odejít ve vzpouře či skončit v pokrytectví.
  Obecně platí, že více lidí dnes chodí do církve, protože tam jsou skvělé aktivity, než aby poctivě zápasily o víru jim danou. Aby volali “ Pane, kam bychom šli, vždyť ty máš slova věčného života“ a zároveň “ Nezmůžeme nic proti pravdě , ale jen s pravdou.“ Můj osobní názor, křesťan pro sebe nemá žádat velké věci, ale učit se být poctivý ve skrytosti a všedních věcech. Bůh je ten, kdo povyšuje.
  Víc než hudbu, uctívání celebrit a honbu za obdarováními, potřebujeme učit se společenství t.j. komunikaci, upřímnosti. Hledat odpovědi na otázky, které naznačil Ken Ham – jak se vyrovnat s evoluční teorií, knihou Genesis. Pokud by někdo založil křesťanský kroužek zabývající se např. paleoklimatologií, biochemií či genetikou, rád se přidám.

  Odpověď
  • V mém okolí je víc lidí, které by to asi zajímalo.

   Já vycházím z toho, že Genesis mluví jako „proroctví dozadu“, zjevuje věci, které byly, ale které nejsou nyní vidět. Je to podobné, jako proroctví, která zjevují věci, které budou, ale nejsou nyní vidět. Mluví v podobenstvích a jejich pochopení vyžaduje důvtip a Boží moudrost.

   Pak je asi dobré vzít v úvahu, že 19. století přišlo s několika tvrzeními, jejichž základem bylo zpochybnění autority Bible. Historická biblická kritika byla ale několikrát vyvrácena, takže zbývají již jen otázky počátku civilizace/potopa a stvoření člověka- zda existoval pravěký člověk nebo ne. Ohledně potopy jsem našla zajímavý text o nálezech keramiky na dně Černého moře. Také jsem viděla fotky toho, co by mohly být zbytky Noemovy archy – promítal a zajímavé detaily komentoval bratr ze sboru, který tam byl. Zbývá mi otázka, zda jsou archeologické nálezy v Altamiře aj. pravé nebo ne. Mám pochyby. Čili tak, něco by se zkrátka našlo.
   PRK- Petra R. Kaprálová

   Odpověď
   • Kresby v Altamiře jsou jistě pravé, jako jsou pravé jeskynní kresby Sanů ( křováků ) v Africe, kteří je kreslí dodnes. Otázkou je jen, zda-li je kreslili Adamovi předkové nebo potomci 🙂 a jak jsou skutečně staré.

    Odpověď
 2. Hillsong v jednom roce mel obrat 55 million $. Z toho 5 million $ slo na charitu a zbytek nikdo nevi…neplati dane, nechtej rict kolik vydelavaj, litaj tryskacema, bydlej na zamcich, nosi boty za 5000$ ….modlim se abych take nasel podobny sbor. Nikdy bych ho neopustil za ty prachy😁

  Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář