Baptisté přijali reformy, které mají přinést řadu změn 

Delegáti na výročním shromáždění Jižních baptistů většinou hlasů schválili řadu doporučení k reformám v návaznosti na zprávu, která podrobně popisuje, jak někteří vedoucí představitelé SBC selhali při řešení obvinění ze sexuálního zneužívání. 

V úterý se v kalifornském Anaheimu sešlo více než 8 000 baptistů, kde vyslaní delegáti schválili dvě sady doporučení, z nichž obě obsahovaly dílčí body, navržené pracovní skupinou SBC pro sexuální zneužívání. 

Portál The Christian Post informuje, že prvním hlavním doporučením je vytvoření pracovní skupiny, která bude dbát na implementaci pravidel na ochranu obětí sexuálního zneužívání. Dalším krokem je vytvoření databáze, která by evidovala představitele církve obviněné ze sexuálního zneužívání.

SOUVISEJÍCÍPastor varoval baptisty, aby nepoužívali hudbu, politiku či svou osobnost k růstu sborů 

Obě doporučení přišla po zprávě společnosti Guide post Solutions z 22. května, která podrobně popisuje výsledky vyšetřování, že představitelé SBC zastrašovali oznamovatele sexuálního násilí a naopak chránili pachatele těchto zločinů. 

Na tiskové konferenci po zasedání advokátka a obeť sexuálního zneužívání Rachael Denhollanderová uvedla, že přijetí doporučení je výsledkem „neúnavného úsilí přeživších“, kteří se „nevzdali“. 

„Opravdu doufáme, že historie ukáže, že se oběti ohlédnou za tímto okamžikem a uvidí každý jednotlivý hlasovací lístek zvednutý do vzduchu a budou vědět, že to bylo to, že mi věřili; že to byl dopad mého úsilí, protože jsem se nevzdala,“ cituje Dehollanderovou americký list CP.  

Výkonný výbor SBC v červnu 2021 oznámil, že společnost Guide post Solutions prověří obvinění bývalého vedoucího Komise pro etiku a náboženskou svobodu SBC Russella Moora, že vedoucí představitelé SBC zastrašují oznamovatele sexuálního zneužívání.  Zpráva zveřejněná minulý měsíc ukázala, že kromě jiných pochybení se SBC posledních 20 let snažila upřednostnit zájmy denominace před oběťmi sexuálního zneužívání. 

Bruce Frank z etické komise ve svém poselství vedoucím představitelům SBC vyjádřil politování nad tím, že k případům sexuálního zneužívání „došlo za našeho přihlížení“.

„Je to naše denominace, která zavřela oči a srdce před těmi, kdo byli obětmi; zavřela oči a srdce před iniciativami na reformu a v některých případech umožnila sériovým predátorům, aby se v tichosti přesouvali ze sboru do sboru. Milovaní, jsme lidem Bible. Měli bychom to vědět a dělat lépe,“ řekl. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 19. června 2022 Foto: screenshot YouTube – ílustrační

https://www.christianpost.com/news/southern-baptist-convention-passes-two-reforms-on-sexual-abuse.html

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář