Pastor varoval baptisty, aby nepoužívali hudbu, politiku či svou osobnost k růstu sborů 

Jeden z pastorů varoval účastníky výročního shromáždění Jižních baptistů, aby místo evangelia nepoužívali k růstu svých sborů věci jako jsou politika, sociální spravedlnost a hudba.

Texaský pastor Juan Sanchez z Austinu pronesl ve středu ráno v kalifornském Anaheimu kázání pro účastníky konference. Sanchez kázal z listu Efezským 4,11-16 a poznamenal, že v této biblické pasáži Pavel z Tarsu píše o základním významu proroků a apoštolů.

SOUVISEJÍCÍNovým prezidentem Jižních baptistů se stal texaský pastor Bart Barber

„Základem církve jsou apoštolové a proroci, protože to je skupina, které Otec zjevil, že Ježíš je Kristus,“ vysvětlil. „Základem církve je toto Otcovo zjevení, že Ježíš je Kristus. On je Král, On je Pán. Právě skrze Ježíše Bůh spojí vše, co bylo zničeno,“ cituje pastora portál The Christian Post

Sanchez poté varoval před používáním jiných prostředků ke zvýšení počtu členů a shromážděným řekl, že „nemůžeme stavět církev na žádném jiném základu“.

„Pokud je naším hlavním cílem pouze růst církve,“ řekl Sanchez, „budeme v pokušení stavět na jiných základech. Budeme v pokušení stavět naše sbory na základech hudebních stylů nebo služeb rozdělených podle věku, nebo dokonce na politice či sociální spravedlnosti, nebo dokonce na naši vlastní osobnosti,“ varoval. 

„Růst, který vychází z něčeho jiného než z Božího slova o Ježíši, není trvalý a není ani oslavou Boha,“ pokračoval. 

V souladu s touto úvahou Sanchez řekl, že „pokud je získáte hudbou, získali jste je pro hudbu. Pokud je získáte službou pro děti, získali jste je pro službu pro děti. Pokud je získáte politikou, získali jste je pro politiku. Pokud je získáte svou osobností, získali jste je pro sebe, ale ne pro Pána Ježíše Krista,“ poznamenal. 

Sanchez se také zaměřil na 14. verš úryvku, který hovoří o tom, že už nemáme být „zmítáni a unášeni každým větrem učení, lidskou lstivostí a vychytralostí“.

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

„Jestli tohle nepopisuje církev v posledních dvou letech, tak už nevím, co to je,“ řekl Sanchez. „Církev byla zmítána všemi větry učení, lidskými filozofiemi, konspiračními teoriemi a světskými názory,“ konstatoval. 

„A je možné, že příčinou toho, že naše kongregace byly tak zmítány větry a vlnami, je to, že jsme je nezakládali na Božím slově?“ řekl americký evangelikál. 

Pastor viděl zdravý duchovní růst jako „korporativní“ úsilí a všímal si lidí ve svém životě, kteří sice nebyli slavní nebo významní, ale přesto mu pomáhali v duchovním růstu. 

„Slyšel jsem evangelium, viděl jsem evangelium, činil jsem pokání ze svých hříchů, věřil jsem v Krista, a to vše díky službě lidí, o kterých jste nikdy neslyšeli,“ řekl. „To je to, co mám na Církvi Ježíše Krista rád,“ uzavřel své kázání pastor Sanchez. 

Sanchezovo kázání zaznělo druhý den výročního zasedání SBC, které se konalo 14. až 15. června v Anaheim Convention Center a jehož tématem bylo Ježíš je středem všeho dění.

V úterý hlasovali delegáti SBC o prezidentovi denominace a zvolili si pastora Barta Barbera z Prvního baptistického sboru ve Farmersville v Texasu.  

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 18. června 2022 Foto:

Tags: ,,,,

1 Komentář

  1. Děkuji redakci za upozornění na toto kázání.„Růst, který vychází z něčeho jiného než z Božího slova o Ježíši, není trvalý a není ani oslavou Boha.“
    Skutečná jednota víry a skutečný růst církve spočívá ve víře v Pána Ježíše Krista.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář