Baptisté varují pozůstalé po pandemii před spiritismem

Skupina spadající pod Baptistický svaz Velké Británie vydala varování, aby se pozůstalí při procesu truchlení neobraceli ke spiritismu.

Orgán odpovědný za službu vysvobození vyjádřil znepokojení, protože podle jejich zjištění došlo k nárůstu počtu lidí, kteří chtějí kontaktovat zesnulé prostřednictvím média, aby se rozloučili s blízkými.

Skupina křesťanů tak podle britského portálu Premier vyzývá lidi, aby se vyhýbali praktikám, které by mohly „otevřít bránu velkému duchovnímu útlaku, který následně vyžaduje křesťanský obřad osvobození této osoby.“

„Skutečnost, že lidé často nebyli schopni se rozloučit … často došlo k velmi omezenému kontaktu s blízkými, a dokonce k omezenému počtu pohřebních obřadů. A proto to u lidí vedlo ke vzniku mnohých nenaplněných psychologických potřeb,“ řekla pro portál Premier reverendka Jayne Irlamová.

„Musíme jako církev pečlivě přemýšlet o tom, jak se s tímto vypořádáme a jak Kristus chce tyto potřeby naplnit, abychom přesvědčili lidi, že se nemusí obracet na tyto praktiky, které nakonec vždy vedou k otroctví a utrpení.“

Irlamová dále vysvětlila, že mnoho lidí, kteří se na ně obrátili s žádostí o pomoc, byli také zapojeni do spiritismu nebo dokonce satanismu. Podle ní by církev měla také přemýšlet o tom, proč vůbec se věřící obracejí na spiritisty místo, aby našli oporu a pomoc v křesťanské komunitě. Církev by měla být také citlivá na jednotlivce, kteří hledají pomoc v duchovní oblasti mimo Krista a vysvětlit jim, že kombinace spiritismu a křesťanské víry je neslučitelná.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 31. května 2021 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář