Běloruským křesťanům byla uložena pokuta za sdílení víry na veřejnosti během Velikonoc

Sedm mladých běloruských evangelikálů bylo zatčeno za to, že v sobotu 15. dubna, den před oslavou pravoslavných Velikonoc, mluvili s lidmi na ulici o smyslu Kristova kříže. 

Na ulici v centru Minska, poblíž pravoslavné katedrály Svatého Ducha, postavili dvoumetrový dřevěný kříž, vysvětlovali kolemjdoucím význam Velikonoc a nabízeli jim, aby napsali své hříchy na kousek papíru a připevnili ho na kříž jako symbol.

SOUVISEJÍCÍEvangelikální aliance obvinila Bělorusko, že zneužívá situaci uprchlíků na politické cíle

Portál Evangelical Focus píše, že policie zadržela sedm osob, z nichž pět bylo členy minské letniční církve Nový život, nasadila jim pouta a odvezla je na minskou policejní stanici, kde je osm hodin zadržovala.

Centrální okresní soud v Minsku je všechny shledal vinnými z „porušení postupu při organizování nebo provádění masové akce nebo demonstrace“ a každému z nich uložil pokutu ve výši asi dvou průměrných měsíčních platů. Proti rozsudku se rozhodli neodvolat.

„Soud bohužel nevzal v úvahu argumenty mladých lidí, že se chtěli upřímně podělit s ostatními o význam Velikonoc, že nebyl porušen veřejný pořádek a že se o své poselství podělili jen se zájemci,“ upozornila církev Nový život v den vynesení rozsudku.

Letniční církev Nový život byla v roce 2021 násilně vystěhována a loni jí vláda zakázala scházet se k bohoslužbám na parkovišti u modlitebny a uložila pokutu jejím vedoucím.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 24. května 2023 Foto: Forum 18

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář