Křesťan dnes

Beth Moore: Ani Biden ani Trump, jedině Bůh je hoden naší chvály

O víkendu se tisíce Američanů zúčastnily shromáždění s názvem Zastavte tu krádež ve Washingtonu, při kterém obvinili nově zvoleného prezidenta Joe Bidena, viceprezidentku Kamalu Harrisovou a jejich spojence z toho, že ukradli Donaldu Trumpovi volby.

Portál Relevant připomíná, že tato tvrzení zatím nebyly podloženy důkazy a podobné aktivity vrhají zlé světlo na křesťanský nacionalismus. Ke kritikům se přidala také spisovatelka a kazatelka Beth Moore.

„Nemyslím si, že nyní tu je vhodný čas pro mrhání slovy,“ tweetovala. „Je mi 63 a půl roku, ale nikdy jsem ve Spojených státech něco podobného neviděla. Pro svaté Boží křesťany jsou podobné aktivity horší než trumpismus. Tento křesťanský nacionalismus není od Boha. Odvraťte se od toho.“

Moore apelovala na přední představitele církve, aby nezůstali pasivní, ale své varování směrovala do širší křesťanské rodiny, aby teď nepřecházeli „od trumpismu k bidenismu“. „Neuctíváme ani tělo ani krev,“ s tím, že zdrojem lidského uctívání není smrtelník, ale jedině sám Bůh. 

„Jsme církev živého Boha. Nemůžeme posvěcovat něco, co lze nazvat modlářství, tím, že někoho nazveme Kýrem. Nepotřebujeme žádného Kýra. Máme krále. Jmenuje se Ježíš.“ Její slova lze chápat, tak, že někteří křesťané označili Donalda Trumpa za novodobého Kýra.

Portál Relevant informuje, že její slova se střetla s kritikou některých konzervativních křesťanů. Její knihy se ve Spojených státech staly bestselerem.

V posledních letech se svými postoji  a názory vyprofilovala jako jedna z předních tváří největší americké protestantské denominace. U Jižních baptistů se snaží upozorňovat na některé – podle jejího názoru nezdravé – trendy v americkém evangelikalismu.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 18. prosince 2020 Foto: YouTube – Beth Moore

Exit mobile version