Biskup Malý po setkání prezidenta Zemana s premiérem Babišem kritizoval oba politiky

Premiér Andrej Babiš v pátek navštívil v Lánech prezidenta Miloše Zemana kvůli krizi způsobené odmítnutím poslanců Sněmovny prodloužit nouzový stav. Babiš v těchto dnech kvůli zkušenostem s očkováním proti pandemii mluvil s představiteli Maďarska a Srbska, které využívají i ruskou vakcínu Sputnik V.  

SouvisejícíBiskup Malý kritizoval prezidenta Zemana za jeho výroky

Setkání hlavy státu s premiérem Babišem komentoval na sociální síti pomocný pražský biskup Václav Malý. U Zemana mu vadila neschopnost krotit zášť, v případě Andreje Babiše kritizoval nedostatek sebereflexe a inspiraci politiky majícími sklony k diktatuře. 

„Je to smutný pohled na vážně handicapovaného pana prezidenta, který nekrotí své zášti, i na pana premiéra, který každý nezdar svádí na druhé a hledá inspiraci u zahraničních politiků majících potíže s demokratickým jednáním,“ napsal v pátek na Facebooku Václav Malý.

Prezident Miloš Zeman vyjádřil podle mluvčího Jiřího Ovčáčka nespokojenost nad tím, že nouzový stav nebyl prodloužen. Podle prezidenta to ohrožuje zdraví a životy české populace.

SouvisejícíBiskup Malý kritizuje autokratický režim prezidenta Lukašenka

Premiér Andrej Babiš podle portálu iDnes.cz řekl po jednání s prezidentem Milošem Zemanem, že vláda může znovu vyhlásit nouzový stav, když o to požádají hejtmani. Je to podle něj jediná cesta, aby nouzový stav bez potvrzení Sněmovnou neshodil Ústavní soud. „Je šance, že se domluvíme,“ prohlásil předseda vlády. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 13. února 2021 Foto: YouTube – biskup Malý

Tags: ,,,

2 Komentáře

  1. Daleko smutnější pohled je na „kněze“ motajícího se zcela nešťastně do politiky. Momentálně jej ale trumfl Duka :)))…. čekám na to čím to přebije jeho excelence a držitel xy řádů pan Halík.
    Předpokládám, že pan Holub dnes bude malovat popelec (za mrzský peníz) a zdravotnictví dostane další „flákanec“.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář