Blahopřání patriarchy CČSH ke zvolení novému prezidentu České republiky

Praha – Ke zvolení prezidentem republiky blahopřál Petru Pavlovi patriarcha Církve československé husitské Tomáš Butta. Již dříve pogratuloval Pavlovi i pražský arcibiskup Jan Graubner a jeho předchůdce, kardinál Dominik Duka.

„Vyjadřuji upřímnou radost a srdečné blahopřání panu armádnímu generálovi ve výslužbě Petru Pavlovi ke zvolení prezidentem České republiky,“ uvedl dnes v tiskové zprávě zaslané ČTK Butta. Doplnil, že husitská církev oceňuje, že Petr Pavel prosazuje a zastává hodnoty pravdivosti, otevřenosti, slušnosti, projevuje vnímavost k hlasům všech občanů a chce naslouchat jejich starostem a obavám. „Chce posilovat důvěru ve společnosti a hrdost na svoji vlast v návaznosti na odkaz našich prezidentů Tomáše G. Masaryka a Václava Havla,“ uvedl patriarcha.

SOUVISEJÍCÍDuka nevolil „antibabiše“, ale armádního generála, kterého poznal od jeho nástupu do funkce 

Zmínil dobrou spolupráci s Pavlem v kaplanské službě v době, kdy stál v čele Armády České republiky. „Věříme, že bude proto probíhat v širší rovině jeho spolupráce s církvemi, k posilování duchovních a etických, národních i všelidských hodnot k dobru a prospěchu naší společnosti a státu,“ dodal představitel Církve československé husitské.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 30. ledna 2023 Foto: TZ CČSH – Petr Pavel

S úctou

Tomáš B

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář