Bojovníci Islámského státu popravili v Egyptě koptského křesťana

Bojovníci Islámského státu v severní části Sinajské poušti v Egyptě popravili 62-letého koptského křesťana. Muž byl unesen vloni v listopadu.

Únosci Nabila Habaši Salama zpočátku požadovali výkupné ve výši téměř sedmi milionů korun. Rodina egyptského křesťana vlastní několik obchodů s klenoty a mobilními telefony. Ve svém rodném městě dokonce financovala stavbu kostela, který je jediným místem pro setkávání koptských křesťanů na daném místě.

SouvisejícíPapež uctil památku 21 koptských křesťanů zavražděných IS

Podle informací portálu Premier Islámský stát ve svých vlastních mediích zveřejnil video z popravy Nabila Salama s varováním pro křesťanskou komunitu, že se kvůli podpoře egyptské vlády a tamní armády stane terčem dalších útoků.    

Syn pana Salamy Peter řekl egyptským novinám Watani: „Můj otec byl teroristickou skupinou mučen, protože mu vypadly zlomené zuby. Byli jsme nuceni zavřít naše podnikání, opustit naše domovy a přestěhovat se, ale i nadále dostáváme výhrůžky.“

Prezident organizace Christian Solidarity Worldwide Mervyn Thomas uvedl: „Vyjadřujeme hlubokou soustrast rodině pana Salamy a koptské komunitě v Egyptě. Zatímco prezident Sisi je osobně odhodlán podporovat mírové soužití mezi křesťany a muslimy v Egyptě a jeho vláda podnikla některé povzbudivé kroky k jeho podpoře, únosy pana Georgyho a pana Gergese poukazují, že pro vykořenění sektářského násilí je třeba podniknout mnohem více.“

Na začátku tohoto měsíce egyptská vláda legalizovala 82 nových kostelů a církevních budov, čím se celkový počet navýšil na číslo 1882. Egypt je na 12. místě v seznamu zemí Open Doors, kde jsou křesťané nejvíce pronásledováni.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 23. dubna 2021 Foto: YouTube – Nabil Salama

Tags: ,,,,,

1 Komentář

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář