Boxer, který slyšel Boží hlas, se stal nejstarším mistrem světa

Filipínský boxer Manny Pacquiao se ve věku 40 let stal historicky nejstarším mistrem světa ve své hmotnostní kategorii (do 66,7 kg). V Las Vegas v sobotu porazil dosud nezdolaného Američana Keitha Thurmana, když po dvanácti kolech zvítězil na body.

„Byla to zábava. Neměl jsem jednoduchého protivníka, byl silný a oba jsme vydali maximum. Myslím, že jsme fanoušky potěšili dobrým představením,“ řekl po zápasu Pacquiao s bilanci 62 vítězství, sedm proher a dvě remízy.

Setkání s Bohem všechno změnilo

„Dokonce jsem slyšel Boží hlas. Když jsem zaslechl Boží hlas, celý jsem se třásl. Měl jsem pocit, že zemřu. Byl to úžasný, úžasný zážitek,“ řekl Filipínec v rozhovoru pro The Guardian.

Manny Pacquiao vyrůstal ve velmi chudé rodině. Ve 14 letech musel opustit školu i rodinu, protože jeho matka nevydělala dost peněz na podporu sedmičlenné rodiny.

„Jsem dokonale šťastný, protože jsem našel správnou cestu, spásu a znovuzrození,“ poznamenal a pokračoval: „Musíme být znovuzrozeni, všichni bez výjimky. Kristus řekl, že pokud se nenarodíme znovu, nemůžeme vstoupit do Božího království. Je to pro mě velmi důležité. Ježíš Kristus řekl: „Já jsem cesta, pravda i život. Nikdo nepřichází k Otci, jen skrze mne. Není jiné cesty. Jediná cesta vede skrze Ježíše,“ dodal dále úspěšný boxer.

Pacquiao vůbec nežil po příchodu do USA a po zdařilém rozběhu v profesionálním boxu zbožným životem. Dříve chodil po nocích po barech a ignoroval všechna pravidla a rady. Snažil se prostě vymáčknout ze života co nejvíce zábavy.

Když trénoval v Klubu divokých karet v Los Angeles v Kalifornii, nosil zlaté Rolexky, v uchu měl diamantovou náušnici a po večerech se bavil se ženami. To však bylo dlouho před tím, než prožil dramatické setkání s Bohem.

S touhou pomoci svým lidem se Pacquiao v roce 2016 rozhodl kandidovat do veřejné funkce a byl zvolen do pozice senátora.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Datum: 23. července 2019  Foto: screenshot YouTube – Manny Pacquiao

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář