Bratislavský sbor připravil pro ukrajinské běžence tisíc uvítacích balíčků se základními potřebami  

Bratislava City Church patřící pod Apoštolskou církev na Slovensku připravila tisíc uvítacích balíčků pro ukrajinské běžence. Dobrovolníci je rozdali na hraničním přechodě ve Vyšném Německém na východě Slovenska.  

Pastor sboru Pasho Zsolnai všem, kteří na této aktivitě participovali, poděkoval. „Chci vám všem poděkovat za vaši promptní pomoc. Dnes ráno jsme byli schopni přinést tisíc takovýchto uvítacích tašek pro lidi, kteří utíkají z Ukrajiny. Děkuji vám za vaši ochotu a nasazení,“ řekl ve videu zveřejněném na sociální síti. 

SOUVISEJÍCÍV projektu Adopce Ukrajina mohou lidé podporovat rodiny uprchlíků dlouhodobě

Pastor bratislavského sboru také poděkoval za potravinovou a praktickou sbírku, která byla dovezena přímo do ukrajinského Lvova. „Někteří z vás jste se této cesty účastnili. Děkujeme Bohu za Jeho ochranu. Někteří další jste cestovali s další pomocí také přes týden a doslova riskovali své životy. Jsme vděční za to všechno, co můžeme projevit jako soucit a jako Boží lásku v těchto časech,“ řekl. 

Pastor Zsolnai na závěr vyjádřil touhu, aby Boží pokoj a duchovní ovlažení mohlo být vylito na trpící ukrajinský národ. 

V důsledku války opustilo Ukrajinu více než tři miliony lidí, převážně žen a dětí. Většina z nich se rozhodla zůstat v Polsku, kde se také na pomoci podílejí mnohé křesťanské sbory, které se proměnily na uprchlické ubytovny. Vlně běženců čelí také Slovensko, Maďarsko či Česká republika. 

František v neděli požádal, aby byli ukrajinští uprchlíci chráněni před možným obchodováním s lidmi. „Mysleme na tyto děti a ženy, které jsou bez práce, odloučené od svých manželů. Budou po nich pátrat supové společnosti. Prosím. Chraňme je,“ řekl.

Polské úřady už zaznamenaly náznaky, že obchodníci s lidmi se zaměřují na běžence z Ukrajiny. Informovaly, že zavedly určité preventivní kroky. Německé hlavní město Berlín varovalo ukrajinské uprchlíky, aby nepřijímali nabídky peněz nebo ubytování na hlavním vlakovém nádraží kvůli obavám, že by mohli být zlákáni k nucené prostituci nebo jiným formám obchodování s lidmi.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 22. března 2022 Foto: Facebook – Pasho Zsolnai

   

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář