Brian Houston je nevinný. Podle svých slov se stal obětí cíleného útoku 

Australský soud shledal bývalého vedoucího pastora církve Hillsong Briana Houstona nevinným ze zatajování sexuálního zneužívání dětí svým otcem.  

Soudce Gareth Christofi ve čtvrtek rozhodl, že 69letý Houston měl pádný důvod neoznámit policii zneužívání Bretta Sengstocka svým otcem Frankem Houstonem v 70. letech, informoval portál The Christian Post.

SOUVISEJÍCÍHillsong slaví 40 let v době, kdy zakladatel Brian Houston čeká na verdikt soudu

Frank Houston, pastor letniční církve Assemblies of God, který zemřel v roce 2004, údajně zneužil několik dětí, včetně Sengstocka.

Podle soudu Brian Houston poté, co se v roce 1999 dozvěděl o otcově zneužívání, oznámil ho církevním představitelům a několikrát se o něm veřejně zmínil. Ačkoli Sengstock během soudního procesu vypověděl, že Brianu Houstonovi neřekl, aby zneužívání neoznamoval úřadům, Houstonovi ostatní řekli, že Sengstock prý nechtěl, aby to bylo oznámeno policii.

„Frank Houston nebyl žádným průkopníkem křesťanství. Jeho odkaz zůstává vybledlou vzpomínkou na pedofila,“ řekl Sengstock po vynesení rozsudku, jak ho citovala agentura AP. „Bez ohledu na dnešní výsledek jsem dostal doživotní trest. Obviňování oběti je stejně odpudivé jako samotné útoky.“

V komentářích po vynesení rozsudku Houston vyjádřil soucit se Sengstockem a s tím, čím si prošel, a řekl, že cítí „opravdový smutek z toho, co mu můj otec udělal“.

„Byl to zřejmě sériový pedofil. Pravděpodobně se nikdy nedozvíme rozsah jeho pedofilie a jistě mnoha lidem tragicky ublížil. Proto budu vždy velmi smutný,“ prohlásil Houston, kterého citovala australská rozhlasová a televizní společnost Australian Broadcasting Corporation.

Houston dodal: „Dnes jsem byl shledán nevinným, ale ve skutečnosti jsem byl vždy nevinný.“ Domnívá se, že se stal obětí „cíleného útoku“ ze strany úřadů.

„Já nejsem můj otec. Tento trestný čin jsem nespáchal,“ pokračoval, jak ho citovala stanice ABC. „Cítím úlevu, že konečně vyšla najevo pravda. Kdybych nebyl Brian Houston z Hillsongu, k tomuto obvinění by nikdy nedošlo. A vím, že mnoho lidí se mnou v tomto souhlasí.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 20. srpna 2023 Foto: screenshot YouTube – Brian Houston

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář